Boku no Itoshii Youkai Girlfriend

• Japonsko 僕の愛しい妖怪ガールフレンド (více)

Epizody(8)

My Undead Yokai Girlfriend nás zavede do města Kjóto. Zde žije osamělý univerzitní herní geek Hachi (Hajato Sano), který si nepřeje nic jiného, než si najít přítelkyni. A přestože je Izzy (Ai Yoshikawa) Yokai, která se dokáže živit pouze fyzickými vztahy s muži, vznikne mezi nimi zvláštní vztah. Zatímco Izzyn skutečný záměr je pomstít se lidské rodině za incident před 500 lety, Hachi se snaží najít řešení bez nutnosti zabíjet lidi. Hachi a Izzy, nyní magicky propojení, musí přijít na to, jak se vypořádat se svým novým společným životem a čelit nebezpečným situacím, včetně té nejděsivější: lásce. (Lenka.Vilka)

Lenka.Vilka

Hned po shlédnutí traileru jsem věděla, že tenhle bizár musím vidět. Protože už jenom tohle bylo vážně vtipný, suprově barevný, vesele šílený, a zároveň mě to hned chytlo. Hachi je vážně ujetej sympaťák, takže je snadný se s ním sžít, i přestože jeho reakce na některé věci jsou...no, dost vtipný a překvapivý...ale většina z nich je tak mimo realitu, že proč to nechápat, že? Celý je to takový milý, vtipný, akční a totálně pohodový příběh. A co si budeme...navíc všechny scény se zombíkama jsou opravdu šílený. Všechno to jede na téhle vlně. Až do posledních dvou dílů, kdy se začne jet už trochu víc vážněji. A s koncem, který je možná až moc rychlý, skáče se z jedné informace na druhou, je tam odhaleno totik informací, že jsem sotva stíhala. Je tam tolik nového o postavách, co se potom využije v druhé sérii, že bylo poměrně sprostý mě v tom jako diváka takhle nechat  :D  dělám si legraci. Skončilo to přesně podle očekávání. Ale to neznamená, že by to byla chyba nebo to ubíralo celku. Jenom je to během posledního měsíce už druhý seriál, který mi skončil úplně stejně. Na chlup. A já teď budu trpět do druhé série, pokud v obou případech bude. Snad to není divácké prokletí a já si špatně vybírám. Už mám skoro strach pustit si něco dalšího. A jak se povedli jednotlivé díly? Celkově to uteklo strašně rychle, protože každý díl má v průměru půl hodiny, takže puf a najednou je po všem  :( ***** 1. Meet Creepy-Cute / Tak jo, jak začít. Hachi je totální loser. Nejenom že mu to všichni říkají, on to ví sám. Přesto byla poměrně vtipná úvodní scéna s "mám holku z netu, ale nikdy jsem jí neviděl"...no, fuj, to byl ale děsivej chlap! Tak zkusíme něco jiného. Třeba kouzlo. A potom si nestěžovat, že ani tohle nevyšlo. Jenže najednou je tady holka, která netouží po ničem jiném Hachim. Ten úvod byl prostě neskutečně vtipný. Vážně hodně  :) 5/5 *****    2. Happy Death Ritual / Bageta...hlava...energiťák...počkej, co?...jo, jo, kdo by to byl řekl, že tohle jednou bude standardní výbava lednice. I přes tohle bylo trochu hnusný, co chtěli kluci udělat Lizzy. Fuj na vás! Špatný, špatný rituál! 4/5 ****(    3. Ground Rules / Když tvoje nová holka přijde na to, že ses jí chtěl zbavit, tak v ní zbyde stále trochu zášti...ale potom je pro ní blbý dostat se do situace, kdy ty jsi ten jediný, kdo jí může zachránit život.  5/5 *****    4. Baiting and Dating / Dost lidí čmuchá tam, kde nemá, ale může se stát, že se proto dozví něco, co by raději vědět neměli... 4/5 *****     5. Happy Birthday, Detective Inukai / Přesně! Zabití zombie není porušení slibu o nezabíjení lidí. Už byl mrtvej!  5/5 *****    6. Broken Dreams / Asi byla škoda, že společná pravidla byla jenom tři. Vážně by se hodilo i čtvrté: trocha důvěry a možná to dopadne dobře, byť k tomu nejsou žádné předpoklady... 5/5 *****    7. Premonition of a Storm / Někdo sbírá hlavy, což je zajímavý způsob, jak se vypořádat s rozchodem. Někdo si nachází nové spojence, ale je to až moc podezřele jednoduché. Někdo zjišťuje, že udělat něco správného by mohlo na první pohled vypadat dost nesprávně... 5/5 *****    8. If You Love Someone... / Hodně zvláštní finále, především kvůli tomu, co se tady všechno stihne... 4/5    (Od 22.3.2024 všech osm dílů na Prime Video.) 87% () (méně) (více)