Qazaq eli

• Kazachstán Qazaq handygy (více)
všechny plakáty

salfa72

Zajímavý seriál ze země, se kterou se občas potkáme na MS v hokeji a je pro nás čím dál těžší je porazit. Seriál se snaží mapovat vznik Kazašského chanátu, největším mínusem seriálu (alespoň pro mě) jsou první dva, tři díly, kdy je zahraničnímu divákovi představeno plno postav o kterých v životě neslyšel. Vypravěč na vás vychrlí spoustu informací o tom, kdo vládl předkům dnešních Kazachů, kdo koho zabil, aby se dostal k moci, kdo je čí potomek atd. (upřímně většinu z těch informací jsem už zase zapomněl). Když tyhle díly nějak ve zdraví přežijete a konečně se zorientujete, kdo je kdo, tak by vás to mohlo začít i bavit. Místy mi to připomínalo kazašskou verzi seriálu Hry o trůny, jen s tím rozdílem, že se zde nesouloží a seriál je podle "skutečných událostí". Velice mě překvapilo, kolik násilí je ve filmu ale hlavně to, jak perfektně tvůrci zvládli některé gore scény, např. za tu scénu s useknutou hlavou by se nemuseli stydět ani filmaři z již zmíněného seriálu Hry o trůny. Další věc, která mě mile překvapila byla hudba v seriálu, kupodivu se to dá poslouchat a co víc, dokonce si umím představit, že bych ji jen tak poslouchal na YT (v playlistu s asijskými soundtracky), především ta závěrečná znělka zní opravdu hezky od podlahy, umím si představit její metalovou verzi na koncertu a nikoho by ani nenapadlo, že jde o hudbu z Kazachstánu. Na konec menší varování pro ty, kteří nemají rádi týrání (kohoutí a psí zápasy) a zabíjení zvířat ve filmech, pokud jste příliš citliví, tak si raději pusťte něco jiného. ()