Rocco (Fausto Di Bella) je zbrklý mladý farmář propuštěný z vězení, kde seděl tři roky za úmyslné pobodání  jakéhosi muže. Jeho pacifistický otec (Renato Baldini) se ho zřekl. Rocco sežene práci na pozemcích Dona Andrey, který musí čelit válce gangů dvou místních mafií s bratry Marzacchiovými. Don Andrea je v konfliktu zabit. Rocco se tak stane majitelem Donových pozemků a milencem jeho vdovy, čímž ale také zdědí krevní mstu proti mafiánským bratrům, do níž se musí zapojit dokonce i Roccův otec . (Karlos80)

Karlos80

Skromné (hlavně co se týče technických prostředků, kdy to působí téměř až amatérským dojmem), rolnicko/mafiánské melo-drama, nicméně stále velmi realistické. Líbil se mi styl (efektivně drsný povrch a prostředí) a ponurá špinavá atmosféra s nádechem noir filmu, je tu i dost násilí (především pěstní souboje, dojde i na nějaké ty nože a na závěr střílečky), jen škoda že příběh je slabší, ale dovede ještě zaujmout a nenudí, a že je tu malý zájem o psychologickou studii jednotlivých postav. Fausto Di Bella v hlavní roli ve svém prvním filmu a patrně i jeho největší a neznámější roli byl dobrý. Dominu Rosita Torosh je tady ale jednoznačně nejlepší, navíc tak krásnou jako tady jsem ji ještě v žádném jejím filmu neviděl. Scéna kdy ji tu zahradník olizuje nohu je nezapomenutelná. Natáčelo se v oblasti Salento. Originální tady jsou úvodní a závěrečné titulky, které jsou vytesané do kamene, nic podobného jsem ještě nikde jinde neviděl. Je to rarita, stylem a pojetím to má blízko k filmům jako "Barbagia", "Sequestro di persona" nebo "Dove volano i corvi d'argento", kvalitou ale tak zhruba k posledně jmenovanému.. ()