Karlos80

Brakovitý mexický "Straw Dogs" spin-off s Troy Donahuem v hlavní roli. Nechci se tady moc rozepisovat o ději, který je absurdní, jednoduchý ve své podstatě a celkově strašně moc předvídatelný. Dialogy jsou ale nádherně obscénní a kurevské (viz pasáže které mluví za vše - "you asshole" don't you see the rain?", "damn, you bitch", "youre such fuckin pussies", "shut up..you stupid nigger"). Viděl jsem starý bezbarvý VHS rip, kvalita opravdu bídná - kdy nebylo nic moc dobře vidět (nechápu jak tohle mohli vůbec pustit ven). První polovina filmu se nese v podobném duchu jako v případě slavného SD, zhruba v půlce stopáže film nabírá jiný směr, tam je k vidění nějaká nahota (prsa), znásilnění, vraždy sekerou (kdo se to tak asi může mstít?), i nadále ale bez velkého překvapení, celé to dále spíše nudí a je to blbé - asi nejvíc mě tu ale iritovali značné nelogičnosti v ději, a strašně slabé efekty a masky, viz třeba atrapa malého "mrtvého" dítěte, bože to byl trapas. Hlavně ta pasáž, kdy ho žena vzala za ruku a hodila před dobitého manžela. Mno, ale abych jen nekritizoval, tak je tu jedna docela povedená pasáž, která je zajímavě natočená a celkem napínavá, a to ta v lese a postupné odstranění (zabití sekyrou) třech zasranejch šmejdů, tato sekvence je nápaditá, drsná a krvavá - celkově povedená, hlavně v totální bezradnosti všech 3 darebáků, konkr. tedy jednoho z nich, kterej nemohl momentálně moc dobře chodit (potom co na jeho nohy spadl kmen stromu). Jinak nepochopil jsem ty další 1-2 vraždy které s dějem neměly naprosto žádnou spojitost (jednou z obětí je malej kluk). Pouze pro sběratele. Já osobně si film opatřil z toho důvodu, že mezi taglines na IMDb se objevují rape and revenge tagy. ()