Jakuza deka: Marifana micubai sošiki

• Japonsko やくざ刑事 マリファナ密売組織 (více)

Flipnic

Druhý díl Yakuza Deka mi sedl překvapivě zdaleka méně, než díl první. Celé mi to přišlo jako nějaká "rychlokvaška", nebo jako kdyby to, co se nevešlo do jedničky bylo nacpáno (občas trochu zmateně) do dvojky... Ale je to můj dojem, kdo ví, jak to bylo ... Sonny Chiba opět bojuje proti Yakuzákům, ale spíš dostává nakládačku, při všech krkolomných kaskadérských výkonech jeho postava selže, vždycky někam spadne atd. V podstatě skoro nikomu nedá ani nakládačku ani nikoho nezastřelí, sice kolem něj se to mlátí hlava nehlava a střílí se ostošest, ale on jako hlavní hvězda filmu tím vším jaksi nesmyslně propluje a splní tím svůj policejní úkol. Na svoji dobu dobrý akční film, hlavně na konci je to docela hodně hustý akční mazec, ale film je "málo Chiba" a tím pádem pro mne ztrácí na atraktivitě. Vtipu je oproti jedničce také strašně málo, je tu jen jedna opravdu vtipná scénka, ale ta teda stojí za to, to jsem nechápal ... Jinak nic moc ... Ale za podívání to pro milovníky 70.kové japonské kinematografie rozhodně stojí. ()

maldoror16

Ani mně druhý díl nijak extra neoslovil a je znatelně slabší než díl první. Děj je ještě prostší, plný nelogických přehmatů, nesmyslných a zmatených zvratů a vyslovených hloupostí; humor, a hlavně nadsázka, takřka úplně vymizely... a hlavně největším zklámáním a slabinou filmu jsou akční scény, na nichž prostě tento druh filmů stojí a padá. Nejsou tak svižné a nápadité jako v jedničce, stejně tak efektnost, barvitost i triky klesly na dost nízkou úroveň, plné jsou naopak naivnosti, trapnosti, až to fakt zamrzí - no a záverečná řež se, byť se snaží být bombastickou, z mýho pohledu dost smutně nepovedla. Jinak Chiba hraje stejně dobře, nicméně jeho postava tu dost ztratila kouzlo a je po všech stránkách chudší; ve vedlejší roli tu znovu použili i Ryohei Uchidu, který tu nevyčnívá jak v jedničce (ale taky hraje znatelně slabší a omezenější postavu...). Škoda, po prvním díle jsem čekal více (naštěstí největší hitovky Yukio Nody na sebe nechaly čekat již jen pár let:) 40%. ()