Žně 1951

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 18 min

Krátký zemědělský film o mírových žních 1951. - Plánované výnosy ve žních nebyly zvýšeny na našich JZD a státních statcích jen náhodně. Je to výsledek stále důkladnější, lépe promyšlené organisace práce a důsledné využití všech poznatků pokrokové sovětské agrobiologie a agrotechniky. Velkým pomocníkem v plnění smělých úkolů JZD byly i soutěže. A jejich dosavadní výsledky budou i nadále stoupat, když stálé pracovní skupiny budou navzájem soutěžit po celý rok ve včasném a jakostním provádění polních prací, v úspoře pracovních jednotek a v dosažení nejvyšších hektarových výnosů. Jedině tak bude úkol čtvrtého roku zemědělské pětiletky nejen splněn, ale i vysoko překročen. Pak budou naše příští žně ještě bohatší a ještě radostnější. (Filmový přehled)

ripo

Žně jsou výsledkem celoročního úsilí stálých pracovních skupin na družstevních polích, které začíná již včasnou podmítkou. Ve žních se nejlíp pozná, jak kdo hospodařil. Nedivme se proto, že Juraj Ludevít, který ještě sám se svou ženou dře na úzkých políčkách, sklízel stěží 12 q z hektaru. Zcela jinak vypadaly družstevní lány v Pribetě na hurbanovském okrese. Tam byla bohatá úroda. Přes 35 metráků z hektaru. Taková byla kvalita úrody, vypěstovaná soutěžícími pracovními skupinami. A nebyli to jen pribetští! Statisíce našich družstevníků za vedení naší milované strany čestně splnilo svůj úkol ve žních. Ale daleko větší úkoly je ještě čekají. Filmový přehled 10/1952 ()