Na soud lidstva

Československo, 1952, 8 min

Režie:

Milan Tichý

Josef Červinka

Český krátký film o ničemných bakteriologických útocích americké soldatesky na Koreu. Dokazuje nám nejen to, že žádná zbraň, byť sebezhovadilejší, není americkým válečným paličům dost špatná k dosažení jejich hanebných cílů, leč i to, že i tato jejich zbraň selže, že se ani jí nepodaří morovým generálům statečné Korejce porazit. Spravedlivý boj ,,země ranního úsvitu" provázejí sympatie celého pracujícího světa, všech čestných lidí; proto stojíme při Korejcích i my a snažíme se jim podle svých sil v jejich těžkém boji pomoci. Také tento snímek v nás posiluje víru ve vítězství spravedlivé věci a ve vítězství míru. (Filmový přehled)

ripo

Neklamné důkazy mezinárodních lékařských i právnických komisí i dokumentární filmový materiál dokázaly nezvratně celému světu, že američtí imperialisté se neštítí ani nejhorších zločinů, že jsou schopni dopouštět se i nejhnusnějších zvěrstev. Jejich bakteriologické útoky na Koreu byly také předmětem posledního jednání Světové rady míru, na jejíž konferenci delegáti všech zemí, mezi nimi i delegáti z Ameriky, se netajili svým opovržením těmi, kdo bakteriologickou válku rozpoutali. V usnesení Světové rady míru je žádáno, aby bylo neprodleně skoncováno s používáním bakteriologických zbraní a aby národy všech zemí žádaly na svých vládách ratifikaci ženevské úmluvy z 17. června 1925 o zákazu jejich použití. Důkazy o nesmírném utrpení korejského lidu nacházejí stále více a více cestu k myslím i srdcím všech poctivých lidí na celém světě a jejich masy, semknuté kolem Sovětského svazu a generalissima Míru soudruha Stalina, učiní jednoho dne věříme že brzy jednou provždy přítrž nelidskému běsnění nenasytných amerických miliardářů a jejich morových generálů. Filmový přehled 35/1952 ()