Krym

? %
Sovětský svaz, 1950, 38 min

Režie:

Alexandr Rou

Středometrážní barevný sovětský film o přírodních krásách a bohatství Krymu. Film vypráví o jednom z nejkrásnějších koutů Sovětského svazu, seznamuje diváka s nádhernou krymskou přírodou a její zvířenou ve státní reservaci "Kujbyšev", zachycuje památná místa a historické stavby slavné minulosti a dokumentuje radostný život sovětských lidi, kteří budují nová města Krymu, severokrymský kanál a využívají při své práci nejnovějších vědeckých a technických poznatků.(FILMOVÝ PŘEHLED 42 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Barevný film „Krym", tak jako řada dalších barevných dokumentárních filmů ze Sovětského svazu, má seznámiti diváky s nesčíslnými přírodními krásami sovětské země a s novým a radostným životem jejích obyvatelů. Film nám předvádí v barevných záběrech nejen krásnou přírodu v její původnosti, ale je zároveň dokumentem, jak ji dovede sovětský lid přizpůsobovat svým potřebám a požadavkům. Vysoká technika a nové vědecké výzkumy jsou prakticky používány v průmyslu a zemědělství, aby ulehčily práci a staly se předpokladem zvýšené výroby. Dík těmto úspěchům vyrůstají nová, krásná města na rozvalinách válkou zničených měst a na místě nedávno ještě zničených vesnic. Dobrá technika, zdařilé záběry a výstižný komentář přiblíží tento film všem návštěvníkům a pomohou dokreslit celkový obraz o Sovětském svazu. Filmový přehled 42/1952 ()