Lázně Jalta

všechny plakáty
? %
Dokumentární / Krátkometrážní
Sovětský svaz, 1949, 10 min

Krátký barevný snímek o překrásném koutu sovětské země jaltských lázních. Tylo lázně se rozkládaji na jižním pobřeží Krymu, kde mírné klima a překrásná příroda umožnila vybudoval lázeňské středisko především pro léčení plicních chorob. V mnoha ústavech a sanatoriích se léčí tisíce sovětských pracujících podle nejnovějších léčebných method; v ozdravovnách a rekreačních střediscích, rozsetých po celém pobřeží, tráví svou dovolenou přední pracovníci Sovětského svazu. Film "Lázně Jalta" byl vyroben v seriálu filmů Putování po SSSR".(FILMOVÝ PŘEHLED 24 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Po celém světě jsou rozseta města, kde krása krajiny a mírné klima daly možnost člověku využít je pro své zdraví. Ale jen málo těchto míst může užít každý člověk. Jalta, jedno z nejkrásnějších lázeňských míst, nemá svůj význam jen ro krásu přírodní, ale především pro krásu svého účelu - dát pracujícím Sovětského svazu zotavení a odpočinek po práci. Tento film nás seznamuje nejen s jedním krásným krásným koutem sovětské přírody, ale též s velkým dílem socialistického humanismu. Filmový přehled 24/1952 ()