Reklama

Reklama

Barevný závoj

Trailer 2

Obsahy(1)

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (364)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ron Nyswaner .. Dvacátá léta minulého století, Britský imperialismus zlehka nahlodává blížící se úpadek a jedna nefunkční manželská dvojice (lékař teoretik a žena "málem na ocet") se vydává na dlouhou cestu ze Šanghaje, který jejich vztahu nepřeje, do zapadlého Čínského města, kde řádí cholera. Zde na pozadí lehce načrtnutých politicko-vojenských machinací a rozepří s místními obyvateli hledají (a překvapivě najdou:o)) společnou cestu k vzájemnému porozumění si. Výprava a forma líbivá, herecky slušné, přesto emocionálně unylé a co do působivosti dramatických linek jen průhledně průměrné. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

85% Moc pěkně natočenej film. Mám s ním jediný problém, má dvojí tempo a začátek a konec se odehraje strašně rychle, přeskočí některé dějové momenty a divák tápe, jestli už k tomu došlo. Skoro jako by to někdo vystříhal. Naopak je ve filmu velká spousta pomalých záběrů krajiny, nutno ale dodat, že jsou krásné a mají své místo. Ale trochu mi ani neseděl Norton do hlavní role, typově se tam moc nehodil. Zato Naomi je vyborna, i kdyz vzhledově místy působí jako duplikát Nicole Kidman. ()

Reklama

k212 

všechny recenze uživatele

Na tohle dílko se moc hezky kouká... To nepochybně. Ba co víc, právě ony netradiční a citlivě nasnímané exteriéry na sebe leckdy strhávají pozornost, stejně tak některé zajímavé vedlejší postavy (Waddington a Plukovník Yu asi ponejvíce). Tím nechci říci, že hlavní duo je ztraceno kdesi v jejich stínu, nicméně tohle dílko věnuje všem stejný díl a nikdo příliš nevyčnívá, což se mi zdá v typu takového vyprávění (nebudu si nalhávat, že to není červená knihovna), docela neobvyklé. Všachna toto pozitiva však snižuje jeden zásadní fakt a tím je příběh, který jsem už tolikrát viděla či četla (počínaje céčky a-lá Rosamunde Pilcher, přes béčka Daniele Steel až po áčka Edith Wharton či Daphne du Maurier) a zoufale mu chybí větší psychologická propracovanost. Kdyby nebylo krásného zpracování a nadprůměrných hereckých výkonů, zajímavé hudby, nebylo by ani mého vysokého hodnocení. 70%. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný film s bezchybnými výkony dvou hlavních představitelů má jedinou výtku: jak příběh postupuje kupředu, věřil jsem ústřednímu páru tu ochotu zůstat i přes postup zhoubné nemoci v postižené oblasti čím dál méně. Radši ani nezmiňuji scénu, ve které se SPOILER dokonce Norton jakoby "naschvál" úplně zbytečně nakazí, nebo v níž oba "manželé" s chutí a provokací pojídají neupravené jídlo KONEC SPOILERU. Ale budiž, ono to stejně i s těmito nedostatky svižně odsýpá, je to dojemné, napínavé a s pěknými lokacemi. Na konci i nějaká ta slza ukápla, a v závěru tak lze jen konstatovat, že Barevný závoj je krásný romantický film. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Na Barevný závoj se velice dobře kouká. Počínaje dobrými herci až po poctivou výpravu není nic odvedeno hůř než nadprůměrně. Ale to je asi tak všechno. Film pobaví, skončí a velmi brzy se vzpomínky na něj vytratí, protože nepředá nic než jen to co v dané chvíli k vidění. Režisér Curran je dobrý řemeslník odvedl dobrou práci, vytvořil chytlavou amtosféru stré Číny za koloniální správy, ale nic víc nesdělil. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (19)

  • Film se jmenuje podle stejnojmenné knižní předlohy z pera britského autora Somerseta Maughama. Ten svoji novelu pojmenoval podle úvodu sonetu, který napsal anglický básník Percy Bysshe Shelley. Sonet začíná veršem "Lift not the painted veil which those who live / Call Life". Původní literární dílo za sebou současně mělo již dvě zpracování. Vedle adaptace z 50. let i verzi z roku 1934. (Dont)
  • Edward Norton si během natáčení poranil záda - zlomil si tři obratle, když ho kůň shodil na skálu. Ovšem nevyhledal řádné lékařské vyšetření, dokud neskončilo natáčení a nevrátil se do Hong Kongu. (HappySmile)

Související novinky

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama