Aby bylo více mléka

Československo, 1952, 21 min

Režie:

Jan Kouba

Antonín Zíb

Krátký český zemědělský film o tom, jak ostrovští družstevníci dosahují vysoké dojivosti krav. Ukazuje nám, jak pečují o dojnice, jak je krmí, ošetřují, i správně dojí, aby nejen vysoké dojivosti dosáhli, ale také ji udrželi. Snímek, proložený názornými grafy, je především určen, našim družstevníkům. (Filmový přehled)

ripo

Celoroční uzávěrka našeho družstevnictví nám ukázala, že výsledky družstevní práce za minulý rok nejsou všude stejné. Nepracuje se ještě ve všech našich družstvech tak jako v Ostrově na Opočensku. V našich JZD si nejsou ještě všude dost vědomi toho, že nejen zásobování našich měst, ale také blahobyt družstevníků je závislý na tom, jak pečlivě obdělávají družstevní pole, kolik s nich sklízejí a jak se starají o zvyšování užitkovostí družstevního dobytka. — V úsilí o zkvalitnění zemědělské práce je jedním z nejlepších pomocníků našim družstevníkům instrukční film. Český film o správném ošetřování krav aplikuje velmi názorně sovětské zkušenosti na práci v českém jednotném zemědělském družstvu a potvrzuje, jak krásné výsledky přináší tato práce. Filmový přehled 17/1953 ()