Podzimní práce

Československo, 1952, 22 min

Režie:

Jan Kouba

Antonín Zíb

Krátký český instrukční film o správném provádění podzimních prací na polích. Úroda každého příštího roku závisí na včasném a dobrém provedení předcházejících podzimních prací. Prvním úkolem při nich je podmítka, která zkypří půdu a zničí plevel. V plánu podzimních prací se musí dobře zajistit zejména hnojení, orba, příprava polí, setba, sklizeň okopanin, píce a semene. Všechny úkoly musí být zajištěny připravením strojů, správným rozmístěním dostatečného počtu pracovních sil, a jejich plnění je nutno kontrolovat. Nové stroje, agregáty a zkušenosti sovětských zemědělců i vědců jsou při plnění podzimních prací neocenitelnou pomocí našim družstevníkům, usilujícím o co nejvyšší sklizně a nejlepší kvalitu zrna a plodin. (Filmový přehled)

ripo

Film mobilisuje naše zemědělce k plnění usnesení strany a vlády, aby ve správných agrotechnických lhůtách prováděli všechny práce a zabezpečili výživu pracujících i cenné suroviny našemu hospodářství. Všímá si blíže některých nejdůležitějších úkolů, které přináší podzimní období, a vysvětluje jejich správné provedení. Zdůrazňuje nutnost včasného plánování všech prací, zajištění jejich provedení i nezbytnost kontroly, stejně jako výhody využití moderní techniky a zkušeností sovětských agronomů. Filmový přehled 17/1953 ()