Padlé umění

(festivalový název)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Polsko, 2004, 5 min

Vojak sa dobrovoľne, pod nátlakom nadriadeného rozhodne zomrieť zletením z vysokej veže. Fotograf spraví fotku a pošle ju kuriérom obrovskému mužovi, ktorý si ju pridá do svojej desivej zbierky. (genetique)

Sfinkter

S trochou nadsázky to takto chodí i v reálném světě, smrt řadového vojáka je v důsledku pouze dílčí záležitostí, která sama o sobě nehraje žádnou roli a pro pány nahoře nemá pražádnou cenu. ()

dANo

Morbídny čierny humor v spojení so zaujímavou animáciou a dobrou hudbou sú skvelými predpokladmi na podarený krátky film. Fallen Art je jeden z tých krátkych fimov, ktoré ma nadmieru potešili a s radosťou si ho poziem aj niekoľkokrát. Fakt odporúčam. ()

Skeksis

Najlepší animovaný krátky film, aký som kedy videla. Výborná pointa, hudba a vizuálne veľmi pôsobivé. Na tohto autora si posvietim! ()

V-Ray

Slabší než Katedrala. Z tohohle kraťasu mam smišene pocity, asi jsem to nepochopil tak jak bych měl:).. Každopadně zajimavé. ()

Sancty

Tak týmto šialeným kraťasom si ma Bagiński získal. Nádherne morbídne. Že by nenapísaná kapitola Sun-c´ovho Umenia vojny? ()

system

Ne tak dokonale jako The Cathedral, ale i tak se jedna o naprostou spicku v soucasne animaci. Tenhle polak ma pred sebou slibnou karieru:-). ()

Pájusha

Tak už jsem viděla oba "kraťásky" z dílny tohoto polského režiséra. A ani jeden mě nezklamal. Zdá se, že přesně ví, jak vyvolat v divákovi silné pocity. A co k tomuhle dílku říct konkrétně? Snad jen: Bizarní, drastické, smutné a pravdivé. Trefná parafráze zbytečně zmařených životů v hloupém a krutém světě válek. ()

noelcoward73

Krátkometrážní filmy většinou nesleduji, ale občas udělám výjimku. Ale nějak jsem v tomto případě moc nepochopil, co bylo záměrem tvůrců. Potěšilo mě, že se jedná o polský snímek a také se mi líbila celkem zdařilá animace. ()