Noddy's Toyland Adventures

Hudba:

Paul K. Joyce

Susan Sheridan

Gemini

Pro naši generaci původní seriál o skřítkovi Noddym. Ten sice zejména britskou televizi okupuje už někdy od padesátých let, ale kdo by se tím zabýval, že?;) Tento konkrétní seriál je z roku 1992 (ne 1994), naše televize ho uvádějí prostě pod názvem "Noddy", a je zpracovaný "trnkovskou" loutkovou animací, které se dá vytknout snad jen to, že postavičky nehýbají ústy a střídají pár "výrazů" s různě pootevřenou nebo nakroucenou pusou podle toho, jaké emoce mají vyjadřovat. Nutno říct, že tvůrci znali své řemeslo a také limity techniky, kterou používali, takže i dnes se na jejich dílo dá bez problémů dívat. Jednotlivé příběhy jsou dokonale nezávadná dětská - a s ohledem na tom, co se v Noddyho světě odehrávalo v dalších letech, je důležité si říct, že SMYSLUPLNÁ - zábava s poučením, kde je vždycky jasné, co se proč a jak děje, zlo je vždy potrestáno, a má to nějakou myšlenku typu "nemá smysl si syslit peníze, ale je lepší se rozdělit s kamarády". No a pak je tu samozřejmě ještě dokonale oldschoolová úvodní písnička v příjemném pomalém tempu, ze které na vás dýchne atmosféra dvacátých let. Na tohle zpracování příběhů svého hrdiny zkrátka Enid Blytonová může být hrdá. 80% ()