Jeruzalém, má láska

(festivalový název)
  • Dánsko Jerusalem, min elskede (více)
všechny plakáty

Režisér a zároveň hlavní protagonista se vypraví do Jeruzaléma, aby v tomto nejposvátnějším městě našel svého Boha. Setkává se s kazateli všech tří monoteistických vyznání, která se v Jeruzalémně střetávají, a zachycuje jejich pohled na svět a víru, i jejich přístup k praktickému životu. Nakonec odjíždí s ještě většími pochybami a vnitřně rozpolcenější, než na začátku. (Gloster)

inutihar

Velmi meditativně a subjektivně pojatý pohled režiséra, který se rozhodl hledat ztracenou víru v Jeruzalémě. Zvláštní postavičky zaplňují jeho film, každá se svým vlastním názorem a přesvědčením, že to co dělají, je správné, protože Bůh (ať už židovský, křesťanský nebo muslimský) je k tomu vede. Až překvapivé bylo, jak osoby, které bychom šmahem mohli odsoudit jako pomatence nebo blázny, zní rozumně, a dovedou nasměrovat jak autora filmu, tak v druhé rovině diváka, aby se sám zamyslel, co je důvodem jeho pochyb, či co vlastně od své víry očekává, že mu dá. Na druhou stranu, pokud nepřijmete autorův styl vyprávění nebo je váš vztah k víře jakýmkoliv způsobem vyřešen, může to být docela nuda. ()