Karlos80

Docela zajímavý film o rozvedeném spisovateli (Belardi v pěkné jemné roli) který si musí přivydělávat psaním románů, aby se vůbec uživil a mohl zaplatit alimenty své ex-manželce na jejich dítě, jednoho krásného dne jej konečně potkává jedno veliké štěstí, do baráku naproti se přistěhovala okouzlující mladá sousedka (nádherně obscénní - smyslná a provokativní Lorraine De Selle ve veliké erotické roli, možná největší ve své herecké kariéře, ona je tu skoro pořád nahá!), která tu spisovatele inspiruje k napsání perverzního románu "Donna di Notte" ("Žena noci") ve kterém se sousedka objevuje v různých sexuálních kontextech. Scénář není až tak banální jak by se na první pohled někomu mohlo jevit, film dokáže dobře míchat realitu s fantasií v románu. Svým způsobem je to elegantní a velmi jednoduché, líbil se mi celý ten velmi ošumělý a zchátralý povrch tohoto filmu. Ano, docela se mi to líbilo, a to i přesto, že to byla místy pekelná nuda (od Rossatiho jsem už viděl lepší filmy a také ujíždím přeci jen trochu na jiných věcech), není to thriller, ale spíše bizarní erotická komedie či erotické drama s trochou fantazie a s nějakými neočekávanými prvky sadismu (finále - naštěstí šlo jen o sen!). Jo, jinak přesně takové-hle "předvídatelné" finále jsem očekával:-) Ve filmu se najde spousta vtipných a zábavných situací a scén (viz; sex se sluhou s prvky masochismu a voyeurismu, porno kino- mazec!, záchodová kabinka a voják ňouma - panic, znásilnění v rybářské sítí smradlavým starým rybářem, nejlepší scéna je pak asi lesbický sex s Ajitou Wilson velmi pěkně obdařenou afro-americkou herečkou (která je vlastně přeoperovaný chlap někdy od poloviny 70 let, dá se říct, že jde o nejslavnějšího transsexuála v evropském hard/softcore exploitation filmu 70's), která má velmi bizarní obrat, kdy obě holky načapá trpasličí manžel černošky, který pak chce do trojky, etc) P.S.: Mé pozornosti a bystrému oku neušli pozornosti plakáty připevněné na zdi v kině v jedné scéně, kde milovníci italské kinematografie mohli spatřit např. plakáty k filmům, "Kaput lager - gli ultimi giorni delle SS" (77), "La bestia" (75) nebo "La settima donna" (78). ()