Z vězení těsně před popravou uniká masový vrah. Ve stejnou dobu dostane John Hampton záhadný vzkaz, že Fantom o půlnoci navštíví jeho sídlo. V noci se v Hamptonově starém domě plném tajných chodeb a padacích dveří maskovaný zabiják skutečně objeví a boj o život může začít. (Oktavianus)

Oktavianus

Všechna zdejší žánrová zařazení trošku pokulhávají, já bych film označil jako klasickou oldschoolovou detektivku. Ale na tom koneckonců nezáleží. Příběh je velmi jednoduchý - z vězení těsně přes popravou na elektrickém křesle uniká trestanec (některé scény se nápadně podobaly Frigovi pod šibenicí), přičemž ve stejnou dobu dostane John Hampton tajuplný vzkaz od podepsaný Fantomem, že o půlnoci navštíví jeho sídlo. A rozjede se klasická detektivka v tradičních kulisách starého sídla (podoba například s Fantomasem kontra Scotland Yard či Fantomem Morrisvillu je nepřehlédnutelná). Problém tedy není v klasických kulisách takového příběhu, kde nechybí ani tajné chodby, nadutí, ale tupí policisté, skvěle uvažující novináři a krásky v neznázích (minimálně pro mě neznámá Allene Rayová je opravdu roztomilá), ale v neskutečně statických záběrech - celou dobu jsem měl pocit, že sleduju zfilmovanou divadelní hru - a v tom, že se film bere neskutečně vážně. Třeba Tom O´Brian (policista) se snaží tvářit drsně, přehrává, až to hezké není, a ve výsledku působí směšně a hloupě. A takových je tam víc... Celkem rozumím, proč The Phantom zůstal zapomenutým snímkem: když si vezmete, jaké nesmrtelné perly v roce 1931 vznikly, není divu, že tento film diváci dodnes přehlížejí. ()