Ramanam

Hezký a příjemný snímek na téma milenců, kteří se vrátili v dalším vtělení naplnit svoji, kdysi pro oba tragicky ukončenou lásku. Nebudou to mít však vůbec jednoduché, protože je rozděluje naprosto odlišné společenské postavení, akorát si jej nyní prohodili (takže pozor na předsmrtná přání a neurčujme přesná pravidla „hry“). Čekají je tak úplně stejné problémy a nebezpečí, jako kdysi a mohou jen doufat v lepší osud. A jak je dobře známo v těchto otázkách jde v Indii o holý život, neb čest rodiny je nadřazena snad i nad Bohem. Je to s ní však velmi pochybné a pokrytecké, jak jinak... Příběh je ve své podstatě jednoduchý, ovšem dobře zpracován v klasickém indickém stylu, ve kterém se mění žánry jak počasí na horách, takže se mezi dramatickou romanci vměstná i trocha odlehčujích humorných vstupů. I když v tomto případě to nebylo vůbec nijak násilné, jak tomu bývá v mnohých případech jinde, kde to spíše boří než doplňuje. Na „mladého“ R. Kapoora si počínám zvykat film po filmu a zde jsem ho jako milovníka uznal snad poprvé a jeho styl „taťka medvídek“ mi již nevadí. Jen to chtělo trochu času. Naopak na Sridevi jsem si zvykat nikdy nemusel a na každé setkání s ní se moc těším. Byla jako vždy plně okouzlující ve všech ohledech. Hudba velmi povedená a krásně konzistentní. Povedlo se i tradiční spojení poslechu s oku lahodícím provedením plným tanců, barev a indických reálií. Jelikož jsem nezaznamenal žádných větších vad, ať již v příběhu či v postavách, tak hodnotím za jasné čtyři hvězdy. Spokojenost je tedy na místě a přál bych si vícero podobně vyvážených starších snímků. ()