Mužstvo z naší ulice

• Sovětský svaz Komanda z našej ulicy (více)
všechny plakáty

Sovětský barevný film pro mládež. - Hoši, kteří vytvořili fotbalovou jedenáctku „Vlků" - neměli hřiště ani vedoucího a tak hráli jen příležitostně na dvorech domů a na ulicích, při čemž znepokojovali pokojné občany hlukem i kopáním míčů do oken. Pomocí dospělých, jmenovitě vedoucího komsomolské organisace a známého hráče kopané Ivanova, si však vybudují své vlastní hřiště a začnou také systematicky trenovat. A již zanedlouho přináší jejich snaha dělat sport poctivě první úspěchy. Porážejí výborně mužstvo „Uragan" 3-2. (FILMOVÝ PŘEHLED 45 / 1954) (oficiální text distributora)

ripo

Film „Mužstvo z naší ulice" — natočený v Kyjevském studiu hraných filmů, má mnoho hezkých myšlenek. Chce naučit naši mládež poctivému chápáni sportu, tomu, že i zamilovaný sport všech chlapců, jako je kopaná, nelze dělat Jen pouhým nadšením, ale především pilnou, poctivou přípravou a na základě pečlivě prostudovaného treningového plánu. Film také poukazuje správně na to, že mezi dobrými sportovci se mohou uplatnit jen dobří občané, kteří nezanedbávají své úkoly na svých pracovištích ani ve škole. Vedle toho znamenají četné episody tohoto filmu i důtku dospělým, kteří nechápou potřebu mladých chlapců a děvčat po zdravém pohybu, soutěžení a zápolení. Tyto výtky jdou na adresu starého profesora, který je zahleděn do své vědecké práce, ale také na adresu Olgy, vedoucí pionýrského tábora, která nedovede dost dobře rozeznat, že vedle kulturního vzdělávání je nutno vést mládež i v jejím fysickém růstu. — Základní myšlenka slibovala vytvoření přitažlivé podívané, která mohla být nejen vítaným zpestřením dětského repertoiru, ale i velmi zdařilým výchovným prostředkem pro naši mládež. Poutavost filmu snižuje však velmi průměrná režijní a technická úroveň filmu. — I tak si však mladí diváci přijdou na své a budou se zaujetím sledovat osudy kluků z jedné kyjevské ulice i jejich cestu za sportovními úspěchy. Filmový přehled 45/1954 ()