Světové mistrovství v ledním hokeji 1955 I., II., III.

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní / Sportovní
Československo, 1955

Třídílná reportáž z mistrovství světa v ledním hokeji 1955, které probíhalo ve čtyřech městech západního Německa, byla natočena kameramany Čs. státního filmu. V první části reportáže jsou zachyceny zápasy ČSR-Švýcarsko (7:0), Kanada-USA (12:1), a Kanada-ČSR (5:3). V druhé části jsou pojaty reportáže ze zápasů ČSR-SSSR (0:4), ČSR-Švédsko (6:5), ČSR-západní Německo (8:0) a Kanada-Švédsko (3:0). Třetí část obsahuje reportážní záběry z utkání ČSR proti USA (4:4) a nejočekávanějšího zápasu mistrovství SSSR-Kanada, který skončil překvapivě vysokým vítězstvím Kanaďanů 5:0. Mistry světa v ledním hokeji na rok 1955 se stali Kanaďané, Československo skončilo na třetím místě za Sovětským svazem. (Filmový přehled)

ripo

Na dobrou sportovní reportáž v kinu si naši diváci již zvykli téměř jako na samozřejmost. To mluví jen k chvále kameramanů, režisérů i dalších pracovníků zpravodajského filmu, kteří si v posledních letech vypěstovali znamenitý, přitom osobitý styl sportovních reportáží. Zejména jejich reportáže z hokejových utkání se těší velké oblibě a ty také obvykle bývají nejlépe zpracovány. Skvělými příklady dobrých sportovních reportáží jsou na př. „Vánoce našich hokejistů ve Švédsku" a celý loňský seriál z hokejového mistrovství světa. Ani letos nezůstali zpravodajové pozadu a jejich „Světové mistrovství světa v ledním hokeji 1955" ukazuje nejen na velkou pohotovost, ale i vtip a odpovědnost. Letošní reportáž z hokejového mistrovství zachytila především nejdůležitější utkání našich hokejistů a pak některá další utkání, jejichž výsledky byly hodně překvapivé. Reportáž má tři samostatné díly. Velkým kladem reportáže je, že — jako obvykle — se kameramani neisolovali jen na ledovou plochu stadionů, ale zavádějí diváky i na kratičké prohlídky měst, v nichž se mistrovství hrálo, a na několika typických záběrech se pokoušejí vysvětlit i politickou a hospodářskou situaci země — v našem případě západního Německa. Filmový přehled 21/1955 ()