Travis

• USA The Sighting (více)

Dvaja priatelia sa po tom, čo pred rokom počas oslavy za záhadných okolností zmizlo sedem ich kamarátov, vydávajú na výlet do Kanady. Po ceste sa zastavia na benzínke, ktorej majiteľ im povie o skratke, pomocou ktorej sa do Kanady dostanú rýchlejšie a bez kontroly. Uprostred lesa ich však prepadne niekoľko záhadných bytostí, ktoré odvlečú Natea, a Travisovi nezostáva nič iné, ako ísť po pomoc. Po návrate na benzínku zistí, že v lese žije Bigfoot spolu so svojimi potomkami. Do lesa sa vydá opäť spolu s bratom uneseného. Pre Travisa však bude naozaj ťažké presvedčiť ľudí o tom. že stretol Bigfoota, o ktorom už každý počul, ale nikto ho nikdy nevidel. (Marceloo)

Marceloo

Dvaja priatelia sa po tom, čo pred rokom počas oslavy za záhadných okolností zmizlo sedem ich priatelov, vydávajú na výlet do Kanady. Po ceste sa zastavia na benzínke, ktorej majitel im povie o skratke, pomocou ktorej sa do Kanady dostanú rýchlejšie a bez kontroly. Uprostred lesa ich však prepadne niekolko záhadných bytostí, ktoré odvlečú Natea a Travisovi nezostáva nič iné, ako ísť hladať pomoc. Po návrate na benzínku zistí, že v lese žije Bigfoot spolu so svojimi potomkami. Do lesa sa vydá opäť spolu s bratom uneseného. Pre Travisa však bude naozaj ťažké presvedčiť ludí o tom. že stretol Bigfoota, o ktorom už každý počul, ale nikto ho nikdy nevidel. - Na režijný debut to dopadlo prekvapivo dobre. Má to celkom výrazne zastaralý look, ktorý je patrný hlavne u kamery, ale funguje to prijatelne. Páčilo sa mi aj občasné využitie štýlu Found Footage, ktorý tu mal svoju podstatu a fungoval dobre. Už od začiatku má celý príbeh tajomný nádych a zaujímavú atmosféru. Herci sú zrejme neskúsení, ale dalo sa na ich výkony pozerať. Nápad s Bigfootom je dobrý, ale mrzí ma, že sa tejto legendy, ktorá je mimochodom jednou z mojich najoblúbenejších, akosi nedokáže ujať žiadny schopný režisér. Pán Eduardo Sanchez s jeho hororom Exists velmi príjemne prekvapil, ale myslím si, že sa táto neopozeraná tématika dá zvládnuť ešte ovela lepšie. Po celý čas sprevádza tento horor velmi vhodne zvolená hudba a aj prostredie lesa sa mi zdalo úplne ideálne. Koncept príbehu a postupné odhalovanie pravdy sa mi páčil, a aj keď som to v komentároch písal už tisíc raz, vďaka mojej minimálnej predvídatelnosti ma záver a celkové vyvrcholenie prekvapilo, pretože zrovna u tohto hororu, keďže som mal pocit, že ide len o Bigfoota, vôbec neočakával. Ak tvorcovia budú pokračovať u hororového žánru a nazbierajú nejaké skúsenosti, mohli by byť v budúcnosti kvalitným obohatením hororovej scény. ()

kaylin

Takový ten klasický horor, kterých se v poslední době točí dost a které já moc nemusím. Je to většinou na ruční kameru, udělá se něco strašného a my jsme svědky postupného odkrývání pravdy. Na jednu stranu dobré, zajímavá, ale ve skutečnosti je to ta největší nuda, jakou dostanete, protože ono to nakonec nemá vůbec řádný nápad. ()

gazogazo

The sighting, zde jako Travis, je další z řady nízkorozpočtových Sasquatch monster filmů, kterých je docela dost, ale zase ne přehnaně. Drtivá většina těchto filmů má hodnocení hluboko pod 30% a to velmi oprávněně. Prostě bigfoot stále čeká na svůj "Blairwitch". Toto dílo se v mnoha ohledech snaží být originální a přinést něco trochu nového. Bohužel epicky failuje prakticky ve všem. Herectví je strašný kupříkladu. Film končí dřív, než by měl, a obecně z toho prostě chčije levnota. Ale také odhodlání tvůrců a jejich nadšení pro věc. Myslím, že je to film s nejvíce mrtvými Yeti, který jsem viděl. Dávám 3* protože oproti některým nejmenovaným hororům se tam alespoň něco děje a jde to v pohodě dokoukat. ()