Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Nikolas__

Třebaže to že to v několika částech působí, že zde bylo zaděláno na jednu z budoucích klasik žánru, jde podle mě veskrze jen o mírně nadprůměrný hixploitation, který trpí docela dost nepříznivými body. Po začátku, kterej docela přehledně připraví půdu pro následující děj, následuje bod filmu který mi téměř vůbec (převážně tedy co se subjektivního dojmu týče, abychom byli fér) nesedl, což trvalo zhruba od dvacáté minuty až do momentu kdy se film pomalu chýlí ke konci. Samotný závěr je fajn, bohužel tu ale máme hrdiny kterým sice jde fandit, nicméně se tu vůbec neždímá nápad, že špatní lidé jsou lovení trochu jinak špatnými lidmi. Občas to je nechtěně úsměvné, gore nadprůměrné ale nic co by jakkoliv mohlo šokovat znalce žánru, prostě je to takové "buď a nebo". Zásluhou postav které nestojí ve skrze za nic (to platí i pro záporáky!!), to u mě nikdy nemá šanci vylézt na vyšší hodnocení. Nejde si tu vybudovat vztah ke "kladným hrdinům", protože jsou nudní a béčkově napsaní, nejde si tu navodit strach ze záporáků, protože jsou nudní a béčkově napsaní. Tohle je jasný červený vykřičník, o to více mě to mrzí, protože nějaké scény se ve Frontier(s) vážně povedly, jen to z hlediska postav a scénáře není to nejvypiplanější dílo. Pokud by něco s podobným námětem vyšlo letos, bylo by to s přehledem zábavnější a hlavně vyčnívající dílo, rok 2007 byl na tenhle film, zkrátka až moc silnej. 65% ()

david666

Klasický model - hosté versus divní obyvatelé motelu. U francouzů je plusem to, že umí graficky navodit atmosféru, takže oběti nejsou v žádném případě nějak ušetřeny špíny a krve. Podstatně lepší než americké Hostely apod. ()

Kečo

Uvazoval som ci dam 4* alebo 5*, a na konci ked uz bola ta posledna zenska, co na nu mierila tou puskou, tak som si hovoril, ze to nebude mozne, aby to neprezila, ked uz sa dostala tak daleko a budis...ona sa jej zahryzne do krku do tepny a ja som s usmevom si povedal, ze tak to je za 5* :) ()

Viero odpad!

Ehm... Co k tomuto „dílu“ napsat? Ke Frontière(s) jsem se dostal náhodou, když jsem se zrovna vyskytoval ve stejné místnosti s tátou, který se tento snímek koukal. Tudíž jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Moje chyba. Úvod mi krapet připomínal filmy typu Romper Stomper nebo Hooligans (2005) a já, domnívaje se, že bude řeč o životě další skupinky na okraji společnosti, jsem se pohodlně zavrtal do křesla. Po několika minutách se však vše nehorázně zvrtlo a já si říkal: „Proč, proboha?“ Jakmile se na scéně poprvé objevil řezník (ten svalnatý, nemyslím toho špekouna), bylo mi z výrazu jeho tváře jasné, cože to tam krájí za maso. Zvědavost mi však nedala a já zůstal zavrtaný ve svém křesle, v tu chvíli nemyslící na neblahou zkušenost s podobným dílkem, které se jmenovalo Hostel. To, co však následovalo, mě však utvrdilo v tom, že podobné filmy prostě nikdy nepochopím. Zatímco u Hostelu jsem se pod záplavou znechucení a hnusu alespoň trošičku bál, vývoj tohoto snímku mi přišel tak absurdní a směšný, že jsem byl pouze zhnusen. Nešťastný osud hlavních hrdinů mě nechával naprosto chladným, panoptikum záporáků ničím nepřekvapilo a působilo až směšně, jako by záměrem tvůrců bylo někoho karikovat. Po nějaké době začal film zoufale nudit, neboť se dal předem předpovědět další vývoj. V podobných řezničinách asi nikdy zálibu nenajdu. 0/100 ()

l.bejk

Tohle to snad nemohl vymyslet normální člověk,brutální maso klobouk dolů těm herců kde všude možně musely chodit,plazit, no a ta hlavní hrdinka zapamatujte si jí jak vypadá na začátku,abyste se pak nedivyly jestli je to ona.Není to sice pro slabé pohavy ale moc se tu bát nebude-te,dobrou chuť. ()

sAreOn

Hned na začátku film nabere tempo, zloději utíkající před policisty, střelba, postřelený a tak dále. Škoda jen, že vše toto kazí nepřehlednost všech akčnějších scén - zejména díky roztřesené kameře a rychlému střihu. Bohužel tyto dva nešvary film pronásledují až do konce, když k tomu přidáte i množství scén odehrávajících se ve tmě či šero, vznikájí tak dost často velmi nepřehledné sekvence. Jinak ovšem nápad s rodinou neonacistů špatný není, bohužel to je režijně nezvládnuté a pro mě i trošku scénaristicky... ()

MFZB

Napätie, násilie, nechutnosť..dosť drsný film, ale perfektný, vidno v tom trocha Texaský masaker, ale európsky horor je 100x lepší ako americká uvrešťaná blbosť...a zvlášť francúzske filmy sú dosť brautál...100% ()

veverysiak

Chce to byť niečo na spôsob texaského masakra ale s rádoby realistickým základom a šokujúcejšími scénami, lenže v snahe o prekonávanie hraníc naturalizmu sa chlapi nechali príliš uniesť a zakombinovali sem toľko tupologizmov, že to po čase prestalo byť únosné a zvrhlo sa to len na bezmyšlienkovitú honbu za zlatou medailou o najšpinavšieho jatkára v dištrikte, takže 40%. ()

MUNRO

Výborný,brutální horor.Jde sice o klasickou vyvražďovačku mladých lidí na špinavém statku,ve které se objevuje spousta nelogičností a hororových klišé,ale prostředí je dokonale nechutné,vraždící rodinka také a krvavým scénám není téměč co vytknout.Odsoudit tenhle výstavní horor jenom proto,že už všechno bylo k vidění někde jinde je laciné.Režisér Xavier Gens natočil sice tuctový horor s otřepaným scénářem,ale svou práci odvedl skvěle a dostal tenhle film do naprosté top kategorie v daném žánru. ()

libca100

partička mladých kriminálníků se na útěku před zákonem ubytuje v romantickém rodinném hotýlku Hewittových s ubytováním v prasečích chlívcích.v ceně přírodní brouzdaliště a trocha toho mučení, pro ženy i trocha romantického dobrodružství :)teď vážně- kříženec Texaského masakru(po evropsku), Hory mají oči ( a Nekonečného příběhu ....:-) ) , jen trochu hůř natočené( no... Francie).Pro mě za mě bych to usekla už v první třetině, na konci mi totiž stejně připadalo, že sleduju už tak třetí film po sobě.Jen mi vrtá hlavou, proč děda führer, tolik si zakládajíc na čisté rase, v rodině neměl skoro žádného blonďáka s modrýma očima a ještě se radoval, že mu do rodiny přibyla mulatka :)no nic, budu dneska nemálo benevolentní a přidělím dvě hvězdy. ()

Retimo odpad!

30kilová těhotná holka vyhubí famíli psychopatických fašounů....cože?Tohle byla hrozná slátanina.Žádný znásilnění,nechutných scén pomálu......a to jak se z toho všeho dostala.......proč se někdo snaží u filmů,které jsou jen pro okrajové a do jisté míry zvrhlé publikum dělat happy end.Já hlavní hrdince prostě nepřeju ať to přežije,nemůže přežít,je sama proti osmi ozbrojeným psychopatům......tak nasranej jak po tomhle filmu jsem už dlouho nebyl. ()

Steeler91

Takto si horor nepredstavujem. Pri horore musím byť v napätí a báť sa. Tento film z tohto neponúkol nič. Niesom zvedavý na nejakú rodinku "akože nacistov", ktorá má plnú hubu o čistote a nakoniec konajú naopak. Trápne až z toho hlava bolela. ()

punco

Ďalší fajnový francúzsky zárez (doslova). Je pravda že to vykradlo čo sa deju a zvratu týka všetko možné ale prioritou filmu ostáva násilie v drsnej forme a litre krvi. Nebyť blbučkého záveru, šiel by som s hodnotením snáď aj vyššie. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací