Hồn Trương Ba, da hàng thịt

• USA Truong Ba's Soul in Butcher's Body
všechny plakáty

Film vznikl podle stejnojmenného lidového příběhu o šachovém mistrovi Truong Ba, jemuž bůh šachu slíbí laskavost. Po šachistově smrti jeho manželka boha poprosí o manželovo vzkříšení. Jelikož je jeho tělo již nepoužitelné, přenese bůh jeho duši do těla zemřelého řezníka, což vede k tahanicím o oživlé tělo a spekulacím o jeho identitě. Premisu tvůrci velmi volně převedli do originální bláznivé komedie těžící z motivu fyzické záměny. Surreální tělesné gagy, záměrné fyzické přehrávání herců a absurdní groteskový humor výtečně zdůrazňují zaměření snímku na otázku fyzické identity jedince a smíření se s vlastním tělem a svým místem ve světě. Ačkoli prim hraje zemitá komika, film se nestraní ani tragických a dramatických scén. (JFL)

strougy

Nejukvičenější film, který jsem měl kdy možnost vidět. Postavy nedělají nic jiného, než neustále kvičí jako podřezávané prase, což tak po pěti minutách začne být velmi nepříjemné a tak po patnácti nesnesitelné. Pokud takto vypadá běžná vietnamská komedie, tak nechci nikdy další vidět. Bližší informace zde http://www.febiofest.cz/cz/detail_filmu.php?film2007170 ()