Space Cobra

Fukkacu! Psychogun (E01)

(epizoda)
  • Japonsko 復活!サイコガン (více)

Arkanoid

Zaujme hneď prvá hláška v angličtine: „It is tough being bored and broke. There is nothing worse. A sorry state.“, ktorá je použitá pri budíku hlavného hrdinu. Hádky so svojským nepresným robotom pridávajú hlavnému hrdinovi na sympatiách. Žije bežným životom v budúcnosti a ničím nevybočuje. Pre trocha zábavy si nechá vtlačiť sen spoločnosťou do hlavy, ktorý nakopne spomienky na jeho pravé ja. Ľudia s maskami v dave vyzerajú ako shinigami. Zvierací humanoidi potešia, napríklad securiťák s výzorom opice. Kvalita animácie na svoj vek diváka poteší. Výtvarníci as už pustili do detailov, ako napríklad pri telách androidov, no nie až takých veľkých detailov, ako o pár desiatok rokov neskôr. Taký vietor, pekne zobrazený v 6. minúte, dodáva scénam veľmi dobrú atmosféru. S kombináciami farieb sa tvorcovia tiež vyhrali. Štylizácia predstáv, ale len krátko sa spomínajúcich udalostí či vecí, je zobrazená v postupne sa objavujúcich statických obrázkoch, ako napríklad Pirate Guild v 7. minúte. Seriál vie dobre spraviť aj skoro len čiernobiele obrazy (vrana tesne pred 13. minútou, v 15. minúte sa tento čiernobiely komix ukáže lepšie). Poteší aj pohyb tváre pri pohľade zvonku v daždi cez okno dovnútra, pričom tvár sa v skutočnosti nehýbe. Výbuchy sú bohužiaľ stále nezvládnuté. Veľmi príjemná úvodná epizóda, ktorá dej uvádza zaujímavým spôsobom (outsider zoznamuje seba aj diváka s novým svetom a na konci je v ňom profesionál), pričom sa nezabúda ani na akciu, výtvarnú stránku, či sympatické postavy. ()