Ramanam

Jeden ze základních pilířů Bollywoodu devadesátých let. Byly nebyly dvě zámožné rodiny. Birju (P. Rawal) má mladšího bratra Raju, oproti tomu Rana (M. Khanna) spolu s bratrem Vishwou (D. Tahil) mladší sestru Madhu. Jelikož si mladí spolu rozumí, rozhodnou se Birju a Rana stvrdit spojenectví mezi rodinami příslibem budoucího sňatku. V zápětí však Birju přijde díky požáru o továrnu a Rana závazek ihned zruší. Aby to nestačilo, postihne Birjua nehoda, po které zůstane poznamenán. Malý Raja o svého bratra náležitě pečuje a jeho stav se zlepšuje. Roky plynou... Jednoho dne již dospělá Madhu (M. Dixit) potká muže, do kterého se zamiluje. Není jím nikdo jiný než Raja (S. Kapoor), což netuší. Ten však o ni zájem nejeví, ale dívka se nevzdává. Když Raja zjistí, že dívka není nikdo jiný, než jeho dětská láska Madhu, city opětuje. Tento vztah si však bude muset projít ještě mnohými zkouškami..... Začátek řádně vyhrocen. Následně vše sklouzne do romantické komedie. Problém byl právě v té komedii, která byla místy přes čáru soudnosti a v Madhu. Ta se chovala při své snaze o získání Raji jako šílený spratek. Poté přijdou na řadu bratři Madhu, kteří jim chtějí vztah za každou cenu překazit. Tato část byla již lepší a klasická. Závěr plný nedorozumnění, kde se Madhu opět předvedla a závěrečné zúčtování s bratry. Inu, nadšen jsem nebyl, ale kukuč M. Dixit dokázal zázraky. Stejně tak i naprosto excelentní hudba, nádhera! Například píseň „Akhiyaan Milaoon Kabhi“ patří do zlatého fondu indické filmové hudby a není v tomto ohledu osamocena. Třecí plochy přítomny, takže jsem si střídavě užíval a přežíval. Čtyři hvězdy jsou odpovídající. Pěkné, ale ne jako celek. ()