liquido26

Parta kriminálníků a jedna obyčejná rodinka - v 50. letech oblíbené noirové schéma, tentokrát podle skutečné události. Příběh je z velké části zasazený do nehostinné pouštní krajiny kolem L.A. Kromě samotného přepadení rodiny a následného únosu manžela je stejnou měrou dokumentaristicky ukázáno taky policejní vyšetřování a hlavně se podíváme do sklepů telefonní společnosti. To jak se tenkrát sledovaly telefonáty, z toho mi až vstávaly vlasy hrůzou. ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty ze noir  filmy su kriminalky  a odohravaju  sa v kulisach mesta. Tento noir je u nas uplne neznamy a  odohrava sa v polopustach  okolo mesta Los Angeles. Vyborne su tu zobrazene policajne postupy na vysetrovanie vrazdy - samozrejme dnes  uz archaicke postupy, ktore sa davno nepouzivaju. V nasich koncinach extremne tazko zohnatelny film, videl som to na ruskych kanaloch ok.ru  : 85 % ()

• Tarantino si tento film vybral pre svoj úplne prvý ročník filmového festivalu Quentin Tarantino Film Festival v texaskom Austine. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. Natáčalo sa aj v meste Lancaster a scény z púšte sú z Antelope Valley. (Real Tom Hardy)
  • Príbeh filmu sa v skutočnosti naozaj stal, a to vo februári 1953. Producenti v roku 1955 zaplatili rodine Courtier 500 amerických dolárov za práva na použitie ich mena. Tí taktiež aj film promovali v rôznych rádiových aj televíznych šou. (Real Tom Hardy)