Jugeodo haepi ending

• Jižní Korea 죽어도 해피엔딩 (více)

Úspěšná herečka Ji-won měla mít klidné vánoční svátky. Ráno musí brzy vstávat, aby převzala cenu za svůj herecký výkon. V jejím domě s ní zůstává její manager, který ji popohání do postele. Jenže v tom okamžiku se u jejích dveří tlačí jeden nápadník za druhým – mafiánský boss (jehož dva poskokové parkují před domem), univerzitní lektor, americký hejsek a režisér filmu, ve kterém Ji-won hrála. Před domem na vše dohlíží detektiv se svým pomocníkem, a do domu se právě vkrádá lupič převlečený za Santa Clause. Začíná večer plný nedorozumění, romantického poblouznění a podivných náhod i nehod. Kdo získá ruku půvabné Ji-won? A kdo to vůbec přežije? (Natascha)

May

Strhujici komedie o rade nestastnych prihod srsici skutecne zavideni hodnymi napady, ktere divaka skutecne nenechaji ani vydechnout natoz premyslet o pravdepodobnosti ci nepravdepodobnosti jejich uskutecneni. Komedie roku 2007 a zaroven jeden z mala filmu, ktery se drzi pouze u sveho komedialniho zanru. ()

Rudovous

Tedy chvilemi jsem se hodne nasmal, ale opravdu hodne. Velmi vydareny korejsky remake francouzske komedie Serial Lover: Vraždí z lásky. Musim rict, ze tato skutecnost mi nebyla zprvu znama, ale neustale jsem myslel na to jak moc (v tom dobrem smyslu) mi tento film pripomina prave blaznive francouske komedie. ()

Tsuki

Překvapivě hodně vtipné (v některých scénách jsem dostávala záchvaty smíchu), i když zároveň mírně morbidní, ale to patřilo k tomuto druhu humoru. Lepší čtyří hvězdičky dávám právě za velkou zábavnost, překvapivost a nečekanost. Ten malý kousek k pěti hvězdičkám chybí jen z důvodu mírné nevyrovnonosti, protože legrační scény sem tam střídají táhlé scény s minimem vtipu a děje, hlavně tedy v první třetině filmu. Umírněny začátek filmu se však dá omluvit, pak už se to veze a bláznivého humoru je až až. ~(4,3)~ ()

sniper18

Je to vydarená juhokórejská komédia. Má dosť dobrý príbeh o uznávanej herečke, ktorá chce len v pokoji stráviť štedrý večer, aby hneď na druhý deň so svojim agentom letela na filmový festival, ale navštívia ju všetci jej nápadníci a zhodou náhod začnú postupne umierať a kazí sa všetko, čo len dá. A navyše v okolí kradne zlodej a pred domom stráži detektív. So spracovaním som nadmieru spokojný, je to správne bláznivá komédia bez jediného slabého miesta a zbytočného úvodu, úplne celá sa odohráva len na jednom mieste, je správne gradovaná a tak je radosť pozerať, ako sa všetko, čo len môže kazí a takto to vydrží až do konca, ktorý kvôli neustálej zábavnosti príde dosť skoro. Čo sa týka humoru, tak ten je takmer všadeprítomný, tu sa už Kórejci nedržali na uzde, ako vo väčšine svojich humorných filmoch, ale natočili plnohodnotnú bláznivú komédiu plnú prehrávania a bláznivých situácií, ale je to správne podané, takže som sa bavil po celý čas, viaceré situácie sú skvelo vymyslené, hlavne ma dostala scéna s televíziou alebo hracím automatom, no je ich plno. Herecké obsadenie je na tom dobre, všetci hrajú presne to, čo majú, takže nemôžem nikomu nič vytknúť, výborná hlavná hrdinka Ye Ji-won a plno výborných vedľajších postáv na čele s perfektným detektívom Jang Hyun-Sungom. Réžia a technická stránka sú výborné, presne, ako sa na takúto komédiu patrí a veľkým plusom je aj celá tá vianočná atmosféra. Happy killing určite nepatrí medzi vrcholy žánru a to ani vo svojej krajine, ale je to nadmieru zábavná a nápaditá komédia bez výraznejšej slabiny. 77% ()

tombac

Na tenhle bujarý vánoční večírek filmová herečka Ji-won jen tak nezapomene. Věřte, že hrozen nápadníků v jejím obyváku je ten menší problém... S 200 Pound Beauty je pro mě Happy Killing nejlepší korejskou komedií roku 2007. Ačkoliv se prakticky celá odehrává v jednom baráku, má šmrnc, nápady, nepostrádá vhodný komediální timing, trochu černého humoru a je stylově natočená. K maximálnímu hodnocení mi chybí jen nějaký ten památný, bránici trhající okamžik. A borce Jeong Du-honga s katanou šlo využít určitě lépe. 9/10 ()