Mondo cane oggi - L'orrore continua

Stelvio Massi

Scénář:

Stelvio Massi

Kusko.t2

Uffffffff, to bolo ale mondo, zatiaľ asi najdrsnejšie v mojej projekcii. Čo sa týka tejto série Mondo cane, zobrazujúcej šokujúce postrehy zo sveta ľudí, opäť sa ďalším dielom pritvrdilo (a to poriadne). Tie prvé dva diely sú také voľnejšie (v rámci tohto druhu dokumentu), tým pádom pocit diváka zameraného na nepríjemnosť, nezostal v predchádzajúcich častiach ešte naplnený. Mondo cane oggi (MC 3) tento pocit myslím uspokojí dostatočne (aspoň na nejaký čas by mal). Stelvio Massi nezostal nič dlžný, čo sa týka kvality a zobrazenia šokujúcich záberov pozbieraných všade po svete cieľovému vyhradenému okruhu divákov. Táto, o 23 rokov mladšia časť, chytila druhý dych série. Druhý dych z dôvodu, že je poznať iný prístup a zameranie k práci na tomto diele. Tak ako sa v predchádzajúcich častiach nekládol dôraz na zobrazenie toho najnepríjemnejšieho čo sa podarilo zozbierať, tu je tomu naopak. Objaví sa tu napr. ľudský vampirizmus, zvieratá, chlapík prechovávajúci u seba drogy, nahota atď... 5* z dôvodu maximálnej fascinácie, ktorá mi bola dopriata pri sledovaní. Žiadna nuda, žiaden oddych. Každá sekunda dokázala pútavo naplniť svoj obsah. Nemám čo vytýkať, jedine tak správanie niektorých zobrazených subjektov, ktorých „kultúru“ tento dokument zobrazuje. Neraz som pri niektorých scénach použil výrazy ako bastardi, šialenci a kok*ti. Ale za to si môžeme sami. Stelvio Massi a ostatní to „iba“ zozbierali. PS. Mondo cane oggi v programe normálnej televízie nebude ani za Boha. ()