Medvídkova vesmírná dobrodružství

• Polsko Colargol zdobywca kosmosu (více)
Pohádka / Loutkový / Animovaný
Polsko, 1978

Režie:

Tadeusz Wilkosz

Scénář:

Albert Barillé

majo25

Nejde o samostnatný film s originálnym príbehom, ale iba o spojenie 8 epizód, a to tých, ktoré sa zaoberajú letom medvedíka Colargola a jeho kamarátov. Pôvodny seriál nespoznám a trochu som bol prekvapený, že takýto kult u našich severných susedov sa u nás nikdy nevysielal. Už po prvej epizóde som pochopil prečo. Je v ňom strašne veľa pesničiek, síce nie dlhých, ale pre predabovanie je to dosť náročné. Remeselné spracovanie nepatrí medzi tie najkvalitnejšie, určite sa nevyrovná československým stop-motion snímkom alebo inému poľskému animovanému kultu - Mackovi Uškovi. Jednoduché postavičky s menším citom pre detaily - tu odstáva nitka, tam je oko nakrivo, o animovanom pohybe postavičiek nehovoriac. Na druhej strane má seriál a z neho vyskadaný film dosť veľa postavičiek, viacero zaujímavých prostredí, ktoré sa nestriedajú a z toho vyplávajúce početné mini-dobrodružstvá. Vcelku príjemná detská naivnosť, kde si zvieracie lesné zvieratká postavia raketu, čo jednu - hneď niekoľko typov a vyrážajú do vesmíru s cieľom objavovať i zabaviť sa. ()