Vybydlená planeta?

všechny plakáty

Když se řekne globalizace, každý z nás si asi představí něco trochu jiného. Rádi nakupujeme v hypermarketech a cestujeme po různých končinách zeměkoule. Přitom ale tušíme, že s přírodou se asi děje leccos neblahého a možná osudového. Že svoji planetu vybydlujeme čím dál rychleji. Ale jak to souvisí s globalizací? A jak si máme představit budoucnost? - Ve skrytu duše možná doufáme, že v našem koutku Evropy se všechny hrozící velké změny a otřesy přece jen neprojeví tak drasticky. Spisovatelka E. Hauserová a režisérka J. Stropková snímkem Vybydlená planeta? dokumentují, jak to vlastně s globalizací a přírodou je a jak se to všechno týká našeho každodenního života. (oficiální text distributora)

hippyman odpad!

možná překvapivé hodnocení od studenta ekologie, ale fakt nemůžu jinak. v "dokumentu" zaznělo mnoho nepravd a mýtů o vlivu člověka na životní prostředí, jimiž se pokouší zmanipulovat veřejnost spoustu moderních zelených spolků. k tomu výpověď psychotické učitelky ekologie, která by nejradši svítila petrolejkou, vyšinutého astrologa, který mě během svých pár vět 3x přiměl k rozhodování, jestli to nemám radši vypnout, a korunu tomu všemu nasadí několik dětí svými názory jako vystřiženými z kouzelné školky. ne, tohle prostě ne. odpad! ()

Xeelee odpad!

Vybydlená planeta? je agitka Greenpeace. Nic víc, nic míň. S objektivním dokumentem nemá nic společného. Ne že by vše, co Greenpeace dělají, bylo špatné, ale jejich činost je velmi populistická a často už opravdu hraničí s ekoterorismem. Při sledování dokumentu se občas mezi řádky dají vyčíst zajímavé informace, ale odpad dávám hlavně kvůli manipulaci s lidmi prostřednicvím médií. To je fakt nebezpečné. Greenpeace si ekologii představují jako Hurvínek válku. Asi ještě umře hladem hodně Afričanů, než Evropa přestane být zelená za každou cenu. ()