ČT Live - Vlasta Redl

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2012, 52 min

Vlasta Redl

Záznam koncertu legendárního moravského barda s Naší novou kapelou ze Švandova divadla v Praze.  Vlasta Redl je moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista, který hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř 60 albech. Žije na svém statku Tramtárie v Kobeřicích u Brna na úpatí Ždánického lesa. Vlasta Redl patří mezi nejosobitější a nejsvéráznější české muzikanty, je autorem mnoha zlidovělých písniček. Od hudebních publicistů se dočkal spousty lichotivých přízvisek: Moravský Mozart. Génius z Tramtárie. Folkař, který je folku nevěrný s rockem. Rocker, který je rocku nevěrný s folklórem. Ten, jemuž by mohli předskakovat Stouni. (oficiální text distributora)

Vančura

Považuju se za Redlova fandu, odvysílání tohoto skvělého záznamu jeho koncertu jsem proto přivítal s povděkem. Perfektní podívaná, které není co vytknout - snad kromě povzdechu, že jsem tam nemohl být účasten osobně :-) ()