Vincent Fleury, taxikář z Lausanne, žije odděleně od své ženy a syna. Jedné noci potká mladou ženu Thelmu, která mu nabídne nesmírnou částku, když ji doveze na Krétu a pomůže jí pomstít se jejímu bývalému příteli. Vincent a Thelma k sobě během cesty na jih začínají mít stále blíž. Thelma však váhá. Vincent Thelmině hře nerozumí, dokud jedné noci jejich flirt nepřeroste v blízký tělesný kontakt. Vincent zjistí, že Thelma je vlastně muž, je šokován a Thelmu od sebe odstrčí. Když teď zná její tajemství, začne vidět Vincent Thelmu v úplně jiném světle... (oficiální text distributora)

X-256

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Škoda, že nikdy nevyšel - zkoušel jsem ho sehnat dokonce i přímo ve vydavatelství - marně. Perfektně zahraná podívaná se zápletkami, které člověka šokují a zároveň ho nutí se smát. S překvapením jsem si uvědomil, že žárlivost lze probudit i v případě, že o ženě víme, že to žádná žena není. Doporučil bych každému, kdo se chce podívat na film s homosexuální tématikou, ovšem velmi jemně podávanou. ()