Gonin no šokin kasegi

• Japonsko 五人の賞金稼ぎ (více)

maldoror16

Tak konečně jsem se k tomuto zapomenutému dílku po letech hledání dostal. Druhý z pravděpodobně celkem 3 původních filmů o lovci odměn Shikoro Ichibeiovi s Tomisaburo Wakayamou, navíc tentokrát v režii skvělého Eiichi Kuda - později v roce 1975 pak filmy následuje legendární stejnojmenný seriál (Shokin Kasegi). Jak jsem již zmínil v hlavní roli zde opět Tomisaburo Wakayama, který si zde zazpíval i titulní píseň; objevují se zde i další známé postavy ze seriálu jako Iga-ninja bojovnice Kagero či ronin Yataro. Příběh je vcelku prostý: bezohledný daimyo utlačuje farmáře kvůli svému prospěchu a kariéře; ti už to nevydrží a vzbouří se. A požadají Ichibeie, aby jim proti vojenské síle daimyoa pomohl ubránit jejich "pevnost", než dorazí vládní inspekce a donutí daimyoa napravit jejich nelidské životní podmínky. Je to skvělý film, který opět mohu příznivcům žánru jen vřele doporučit - nese se naprosto v duchu podobně laděných děl s Wakayamou a Katsuem z této doby, i když osobně mám mnohem raději příběhy Zatoichiho, Ogami Itta či Kiichi Hogana;) Jak je to v sérii o Ichibeiovi běžné, je zde celkem dost komediálních scén, no a samozřejmě akce je dost, i když se zde bohužel více střílí než máchá katanou, ale i tou se Wakayama párkrát ožene, takže radost pohledět. Prostě paráda a pro milovníky této linie 70-kových japonských flicků naprostá, ale naprostá povinnost! ()