gumli

To je taký miš maš poskladaný z rôznych štýlov a žánrov.Je tam aj akési monštrum,niečo medzi človekom,mlokom,rybou a bohviečím ešte.Vťahuje ľudí do močiarov a zabíja ich.Je veľmi smiešne s tým gumeným oblekom čo má na sebe.Najprv umrel človek,pred pohrebom zmizol z rakvy a teraz je z neho vodné monštrum.Postavené na hlavu.Je tam akýsi kovboj,ktorý sa hraje na detektíva a chce to vyšetriť.Ale mal perfektného koňa,ktorý vedel tancovať.Ale celkom pekné scenérie.A začiatok vyzeral nádejne.Je to film vyložene na pobavenie. ()

strougy

Western s detektivní zápletkou, kde se odvážný mladý kovboj s vizáží Old Shatterhanda snaží vyšetřit zmizení těla zdejšího statkáře přímo z rakve. Do toho z nějakého mně neznámého důvodu občas ze zdejšího brčálu vykoukne stylové monstrum, které svou neschopností a zjevnou gumovitostí vnáší do jinak nudného filmu aspoň maličký guilty pleasure feeling. Kromě samotného rozuzlení, jenž je mile pitomé, se ovšem jedná o zbytečnou ztrátu času, který se dá rozhodně využít mnohem smysluplněji. ()