Karlos80

Violent Midnight nebo též Psychomania, zajímavý, poměrně neznámý nízkorozpočtový filmeček, co do žánru tak thriller s prvky hororu, zrovna tak by ale film mohl být jen obyčejnou černobílou detektivkou. Film je filmem mnoha stylů, ovlivněn byl stoprocentně Hitchovou klasikou "PSYCHO" (kamera, hudba, typicky letmý pohled na krev i styl provedení druhé a třetí vraždy) trochu i "PEPPING TOMEM" (ruční kamera) nebo "DEMENTIOU 13". Zabiják, dlouhý černý plášť, klobouk, rukavice a dlouhý ostrý nůž a na nohou nějaké kanady. To všecko později známé např. z italského gialla (v tu dobu Mario Bava především) nebo ze slasher movies ("HALLOWEEN", nebo "PÁTEK 13"). Dá se říct, že tento film, byl takový jejich časný americký předchůdce. 3 vraždy, nějaké ty falešné stopy, dobré alibi, decentní scény sexu a násilí, to všechno na rok 63' ještě docela šokující. Film má rovněž velice dobrou ponurou atmosféru (točeno někde v Nové Anglii), vzrušující scény, zajímavé charaktery, atraktivní především dámské obsazení (zde vynikla především provokativní koketa Alice St Clair), pěkná byla i hudba nejen rock'n' rollová a samozřejmě překvápko v podobě zabijáka nakonec, po celý film máte jisté tušení, tak na 1-2 osoby ale nakonec za zvuku bouřky zjistíte, že to byl někdo úplně jiný. Doporučuji, jedná se o malý-velký neznámý klenot, který měl zajisté šokovat, ale který má i svojí vlatní přichuť i vlastní styl (není to jen kopie těch tří výše zmíněných), zároveň si myslím, že film ze svého malého roptočtu vytěžil maximum! ()

• Ve filmu debutoval Dick Van Patten. (Karlos80)