Shen long

• Hongkong 神龍 (více)

Když je do města povolán nový policejní kapitán (Bruce Li), dostává do rukou policii, krerá je ale v naprostém rozkladu, nepracuje a členové sboru postupně odcházejí kvůli nízkým platům. Po svém příchodu srovná všechny do latě a z místní věznice propustí několik trestanců (Fei Lung, Tsai Hung, Tseng Chao,...) pod podmínkou, že se účastní nebezpečné mise – zajmutí šéfa zločinecké organizace (Sing Chen), a pak jim bude na oplátku poskytnuta svoboda. Koneckonců oni vězni jsou skvělými bojovníky, které místní policie zoufale potřebuje jako sůl na zvládnutí nebezpečné operace. (Modiwish)

Modiwish

Neprávem zapomenutý klenot v hlavní roli s Brucem Li. Tento chlápek mi čím dál více dokazuje, že to je výborný bojovník, pokud svůj talent a um nepropůjčil trapným bruceploitationům, kde zcela jeho nadání zaniklo. Hraje zde nového policejního kapitána, který dorazí do města, ve kterém je policie v naprostém rozkladu a nepracuje a muži postupně odcházejí z místního sboru. Po svém příchodu všechny srovná do latě a z místní věznice propustí několik trestanců pod podmínkou, že se účastní nebezpečné mise - zajmutí šéfa zločinecké organizace, a pak jim bude na opátku poskytnuta svoboda. Koneckonců oni vězni jsou skvělými bojovníky, které místní policie zoufale potřebuje jako sůl. Akce střídá akci a soubojů je skutečně více než dost, protivníci jsou co kus, to originál, proto se určitě nebudete nudit. Choreografie soubojů je skutečně výborně odvedená a mají dost slušné tempo. Příběhem, dokonce i několika scénami, se to velice blíží jiné vynikajácí mlátičce s Johnem Liu - Incredible Kung-fu Mission, která je o nepatrné procento lepší. V tomto případě ke konci docházel filmu dech, a proto je v pomyslném žebříču níže než Incredible Kung-fu Mission, nicméně 4* je nadevší pochybnost tou správnou volbou. Ve filmu se blýsknou opravdové hvězdy jako Sing Chen, Lung Fei (vyjímečně hrající kladnou roli) či Tsai Hung, který mě každým svým filmem přesvědčuje o jeho kvalitách. Jestli teda hledáte dobrý film s Brucem Li, je toto právě to, co chcete. ()

• Akční režii měl starost režisér snímku Huang Fei-Long. (Epistemolog)