Příběh začíná, když Caleb Sinclaire (Adam Scott) neochotně vyzvedne svého mladšího bratra z univerzity a přiveze ho i s jeho novou přítelkyní Emou (Brittany Snow) domů na Den díkůvzdání. Caleb, který se nedávno rozešel se svojí dlouholetou přítelkyní, je vůči vztahům nedůvěřivý a proto varuje Petera před vztahem s Emou. Příběh se zamotá, když si Caleb uvědomí, že ho Ema velice přitahuje. Jak Calebovo pobláznění Emou roste, musí se rozhodnout, zda má jednat srdcem nebo rozumem. (Luteka)

Abiosis

*MIZOGÝN* Adam Scott ako Caleb Sinclaire je tak dokonalý, že pre mňa predstavuje formu absolútneho sa vžitia do postavy, ktorú hrá. Verím mu každé gesto, každý výraz tváre, každé slovo. A že sa nevyjadruje vyberaným spôsobom zistíte hneď v úvodnej scéne filmu, kde v nezabudnuteľnom monológu vysvetľuje bratovi svoj názor na ženy. Samozrejme, s cigaretou v ruke. Jeho vzťah ku všetkému a ku každému je komplikovaný, on samotný je drzý a ľahostajný, ale všetko je to vo veľkej miere len póza a určite mnohí vedia, že často nie je nič také, ako sa to na prvý pohľad javí. A u Caleba to platí dvojnásobne. Napriek tomu všetkému však neverím, že tohto (zdanlivého) mizogýna si ženy-diváčky neobľúbia. Verdikt v 1 vete: Jedna nezabudnuteľná postava, v jednom nezávislom filme, s mnohými kvalitnými hereckými výkonmi. 18.10.2010 ()

valasek.m

Takto si já představuju správný nezávyslák. Skvělé postavy, příběh, který dokáže člověka zasáhnout. Obazení je tvořeno z méně známých herců, kteří ovšem předvádí bravůrné herecké výkonny. Ještě nesmým zapomenout na dokonalou hudbu která ještě více podthnula tento zážitek. ()

El_Rabbit

Jedna z těch nenápadných festivalových perel, která člověka svým jednoduchým a uvěřitelným vyobrazením složitých lidských osudů, totálně dostane. Miluju kousky podobné tomuhle. ()

janeke

Ľahúčko vyrozprávaný komorný príbeh, ktorý šikovne nepriznáva svoj žáner. Vo výsledku síce ide o drámu, ale nájdeme tu niekoľko komediálne ladených scén. Celá štvorica protagonistov sú krásne reálne postavy, každý z charakterov je napísaný starostlivo, bez stereotypov a klišé. Obzvlášť Caleb je tak sympaticky podivný týpek, že si tú postavu zapamätáte aj vďaka jeho nie práve pozitívnym kvalitám. V štruktúre celého príbehu sú použité drobné detaily, ktoré robia filmík dôveryhodným, napríklad Emin „dark girl image“, či vtípky na účet nešťastnej netere Calebovho šéfa. Na nervy mi liezli nočné scény, kedy sa Ema premáva po baráku, hulí ako komín, poprípade pokrikuje čosi na Caleba a nikto sa nezobudí! Postava otca a mladšieho brášku je evidentne vyzbrojená veľmi tuhým spánkom a ľuďom v „grocery shope“ vôbec nevadí, že ktosi hrdúsi dievča medzi regálmi... tak preto „len“ štyri hviezdičky. ()

Dr.Manhattan

Pre širokú verejnosť možno nie moc stráviteľné. No pre filmového fanúšika myslím že skvelý emočný film a dráma. Zo začiatku možno s prvkami komédie, teda aspoň ja som sa par krát dobre pobavil na hlavnej postave. No neskôr sa to zmenilo, keď som ju začal spoznávať. Už dlho som nevidel nič také čo by naplnilo moje očakávania tak ako toto. Piliere filmu sú postavené na charakteroch postáv a vzťahoch medzi nimi. To ako sa vyvíjali, ako človek postupne prichádzal na to, prečo sa dotyčná postava správa tak ako sa správa.... to bolo úžasné. Adam Scott strašné milo prekvapil, nečakal som od neho takýto „doslova“ výkon a myslím že aj Brittany Snow ma nato hrať dramatické role a nie len teenage filmy. ()

Rockerman

Moc pěkný film o lásce, zradě a odpuštění. Jsou to fráze, ale hodí se přesně. Caleb má mladšího bratra Petera a je naštvaný na všechny ženy světa neb jednou z nich byl nedávno podveden. Chová se divně, nespí, kde koho uráží, aby se za chvíli za to omlouval. Když se seznámí s bratrovou přítelkyní Emmou, jeho zoufalství se ještě prohlubuje. Výborný film ze života, který nestal moc peněz, ale divákovi se přesto bohatě odmění! ()

Raziel_cz

Wow, Adam Scott je opravdu dobrý herec, když se trochu snaží. K tomu J.K. Simmons, který automaticky povyšuje každý film, v němž hraje a krásná Brittany Snow. Jenom ten scénář mi přijde k neuvěření. Každopádně je to dojemné a napínavé a smutné a melancholické a pokud oceníte drsnější humor, také velmi vtipné. Škoda, že český distributor tenhle zajímavý indie počin úspěšně pohřbil. ()

Kingjiri

Klasickej nezávisláckej jednorázovej průměr. Civilní herecký výkony a uvěřitelnej příběh (SPOILER: hlavně když Emma najednou otočí o 180 stupňů a zjistí, že se chce vlastně s Calebem vyspat - asi proto, že jí hrozně sral. Holt typická ženská - neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane KONEC SPOILERU). Největšim zážitkem ale pro mě byla možnost kochat se pohledem na luxusní rajdu Brittany Snow, která mimochodem s černejma vlasama vypadá stokrát líp než na blonďato. Kromě ní ještě potěšil J. K. Simmons (samozřejmě už trochu jinak:D), tři slabší hvězdy. ()

markotter

Bohužel jen další z nezávislých amerických snímků, které jsou jako přes kopírák. Maloměsto, komplikovaný vztah syn-otec/matka, traumata z dětství a trochu sexu. To by zas tak nevadilo, ale tenhle byl docela nuda. Jo a muzika - nějakej americkej písničkář tam zahraje na kytaru. ()

DadysGirl

Mám den psycho filmů nebo co... Každopádně "Sometimes people do things that they know are wrong, but they just do them anyway. Because to do the right thing would be too painful" je pravda, ze které zamrazí... A že tady se sakra snažili udělat správnou věc... Nemyslím si, že by mezi Emou a Calebem šlo jenom o přitažlivost, myslím, že jsou oba tak "fucked up" že jsou pro sebe stvoření, a že je to láska jak má být... Bráška se z toho snad oklepe... Vím, není to morálně správný, je to zvrácený, je to drsný a bolestný, ale je to tak... Ona mu přeci pomohla být lepším a on jí dokáže uspokojit... a to nemyslím jen sexuálně... Evidentně to není holk, která by si užívala něžnou nezkušenost Petera... No a pak tu máme ještě dějovou linku s otcem... Kdo ví jak se podepsal na Calebovo vyšinutí...Chjo... Má to děj, má to spád, má to napětí... Dobrej film! ()

rottik-cb

Nezávislý a nenápadný film, který mi přišel v kině fakt dobrý a pak mi k mému překvapení zůstal ještě dlouho v hlavě. Je o tom, že máme potřebu chránit své mladší sourozence, i když jsou už dávno dospělí, o tom, jaké to je, chtít někoho, koho nemůžeme mít, a o tom, že touha může být i silnější než láska. Nejvýraznější je samozřejmě Adam Scott a jeho postava, myslím, že tento herec má před sebou ještě velkou budoucnost. Dalšími velkými klady jsou skvělá hudba a scénář, který si, stejně jako film, na nic nehraje. Tento snímek upřímně doporučuji. PS: Český překlad názvu zase stojí za to… ()

wege

Mám ohromný seznam filmů, které chci vidět. Pořád se doplňuje a doplňuje, je to mix všeho možného, od žánrů, přes země původu a s rozdílnou škálou hodnocení. Každou neděli z něj vylosuji sedmičku na následující týden. Teď se sobota a trhám si vlasy, že jsem s tímto filmem čekal tak dlouho. Neskutečné překvapení, rozhodně stojí za více než zde dosavadních 72%. Pěkně minimalistické se skvělě vykreslenými a také zahranými postavami, zejména Adam Scott, Brittany Snow a J.K. Simmons opravdu excelují. Alex Frost mi přijde, že trošku zaostává, nicméně je to možná tím, že ta jako postava není silná a dominantní, ale spíše taková joudovitá. Brittany jsem asi neviděl v lepší roli a vedle toho nosí na spaní super podvlíkačky o). ()

ni.na29

Tak tohle asi nebude film pro všechny, ale ti, kteří jej dokoukají do konce, si z něj určitě kousek vezmou. Kousek do duše, kousek do mysli a pár vět na jazyk. Postava cynického loosera Caleba je natolik různorodá, že se ve mně od začátku filmu neustále střídaly pocity zmatku, znechucení ("all women are whores"), ale i obdivu a slitování s dávkou překvapivých momentů, které se postaraly o to, že tento snímek považuji za sice nenápadný, zato velmi slušný emocionální úder, který bohužel většina filmů tohoto druhu postrádá. ()

kolodej1

velmi zajímavé drama, určitě ale ne komedie, jak je tu napsáno. Přesto je film dostatečně zajímavý. Složité vztahy mezi hlavními aktéry dramatu, tedy dvou bratrů, jejich otce a přítelkyně mladšího z bratrů vytváří slušnou porci napětí a pozornosti, postupně se jejich vztahy spíš ještě víc komplikují než aby se projasňovaly. I samotné vyústění je vcelku povedené a dává jistou naději, i když v téhle fázi by filmu prospělo, aby byl trochu méně americký. Přesto celková atmosféra voněla nezávislou scénou a snímek splnil mé očekávání ()

Kachniczkaaa

Celý film jsem bojovala s tim, komu to vlastně fandit. A ani na konci jsem si pořád nebyla jistá. Žádná postava nebyla bez chyb a žádnou postavu jste nemohli nemít rádi, nemohla vám být nesympatická. A to ten film, s hudbou, která to všechno hází ještě do krásnějšího světla, dělá moc příjemnej a povedenej. Osobně jsem nadšená :-) ()

RoyBatty444

Celkom dobre zahraná a natočená jednoaktovka, z nízkorozpočtovej továrničky, s dobrým scenárom. Nebola to sto percentá súhra, ale i tak mi to brnklo na notu a nechalo sa zamyslieť nad sebou teraz a vtedy. Film okolo mňa preletel akoby som sa naň pozeral z idúceho vlaku. Tým chcem povedať, že možno niektoré veci neboli tak rozvinuté ako by som očakával. No na druhú stranu to nahráva fantázii domyslieť si ich po svojom. Nečakajte, ale žiaden film noir, ani bergmanovské katarzie. Z každého cólu tu vykukuje made in USA, aj keď to nezávislejšie. ()