Parta vzteklého psa

(TV film)
  • Nový Zéland Mad Dog Meets Rotten Fred and Ratsguts (více)
všechny plakáty
Rodinný / Dobrodružný
Nový Zéland / Austrálie, 1977, 74 min

Filmový príbeh o dobrodružstvách detí, ktoré prežívajú na austrálskom vidieku. - Dej filmu vás, milé deti, zavedie na austrálsky vidiek. Tam prichádzajú na určitý čas bývať súrodenci Suzy (JULIE WILSONová) a Tony (IAN TEMPLETON). Sú z mesta a tak je pre nich nové prostredie veľkou hádankou. Najprv sa zoznamujú s farmou a jej okolím, celkom odlišným od toho, ktoré doteraz poznali. Pomáhajú ujovi pri pasení oviec, učia sa jazdiť na koni. Aj v novej škole si rýchlo nájdu kamarátov. Ich pozornosť najviac upúta chlapec Harvey (BUDDY RURUKU), pretože sa pozná s miestnym tulákom Fredom (WALT BROWN), ktorého všetci odsudzujú a zároveň sa ho boja. Fred žije sám, obklopený rozličnými vecami, vypchatými a z dreva vyrezanými zvieratami a vtákmi. Jednu z takýchto figúrok, dreveného psa, mu deti ukradnú a prijmú za symbol svojej skupiny ... (oficiální text distributora)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 24.6.1987 (R: ČST 2 = 1.7.1989), réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ --- Milujem tento film a dal by som čokoľvek za jeho opätovné pozretie si na STV aj s pôvodným dabingom. A to aj za cenu zničenia nostalgického čara. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Réžia: IAN JOHNSTON - Pokračovanie tohto filmu má názov: The Mad Dog Gang ... Spooks Wilkie, Wink Wink and the Wobbler (19.5.2009) ()