Místo činu - Série 34 (2003) (série)

Hamburg - Bez slitování (S34E14)

(epizoda)
  • Německo Harte Hunde (více)

V době, kdy uprchne na svobodu sériový vrah, jsou zavražděny dvě prostitutky. Komisař Casstorff pátrá, zda je mezi útěkem a vraždami nějaká souvislost. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Tak jsem si nenechal ujít další část německy chladného krimi a dá se říct, že je to bordel. Nikoliv však v hanlivém slova smyslu, ale v ději se postupem času divák pěkně motá. Obzvlášť, pakliže je tohle první z epizod téhle série, kterou uvidíte. Styl téhle série se snaží vybočit z linky okoukaných krimi seriálů, ale co čert nechtěl, víceméně ji kopíruje. Z pod šedivého deklu vyčuhující atraktivní téma, docela dobře komponovaná hudba a i když ztvárnění je opět utuhlej standard (Robert Atzorn je doopravdy nijaký hlavní hrdina), jednu hvězdičku nad tradiční slabej podprůměr to v tomhle případě bude. Víc temná a kupodivu i místy citlivá epizoda, aneb i když se tohle kafe z automatu občas srká se sebezapřením, někdy se v zásobníku najde kvalitnější šálek. Tudíž jsou to 3 televizní hvězdičky, netelevizně za 1&1/2. [6/10 ()