Kusko.t2

Po 13-tich rokoch od dovtedy posledného predstaviteľa série „Il mondo di notte“ ECCO, studnica nápadov pre nočný erotický život Gianniho Proiu v zhýralých šesťdesiatkách vysychá. Neupravenú a časom chátrajúcu čiernu dieru uprostred filmovej záhrady kdesi v Taliansku by bolo škoda zasypať, a to hlavne po tých plodných rokoch plných životodarnej vlahy. Niekdajšie úrodné dielo napájajúce peňaženky tvorcov sa dočkalo rekonštrukcie. Prichádza „Svet noci dneška“ aspoň teda na rok vzniku. Po niekoľkých minútach sledovania „Mondo di notte oggi“, reinkarnovaného to medzičlánku je jasné, že sa vysnívaný cieľ za vrcholom plnohodnotného zážitku nepodarí naplniť. Neriadením oblúkom na pol ceste naberá vyhliadková jazda talianskych rekreantov za erotickým dobrodružstvom a jednoduchou grotesknou zábavou smer nástupnej stanice, z ktorej sa exotický zájazd započal. Mondo vyslovene zamerané na erotiku a estrádny vtip, často krát obe zložke spojené v jednu pakáreň, sa nevyhlo opäť vykrádaním vlastných radov, a to použitím niektorých scén známych z predošlých častí „Il mondo di notte“. Stali sme sa svedkami nechceného zúfalého výkriku do tmy noci. ()