Hana jori dango

všechny plakáty

Makino studuje na škole plné zazobaných dětiček, ačkoliv je ona nemá peněz dost. Je tu totiž na studijním stipendiu. Jednoho dne si znepřátelí vůdce nejpopulárnější partičky na škole známé pod jménem „F4“, Dómjódžiho. Aby to nebylo tak jednoduché, do jednoho z nich se zamiluje a Dómjódži zase do ní. (Zíza)

Tsuki

Dovedu si představit, že jako vůbec první zfilmování populární mangy Hana Yori Dango to mohlo mít v roce 1995 docela úspěch, ale jinak je nutno říct, že je to hodně slabé, strašně úspěchané a nepřirozené. Nejspíš to bylo točeno jako nízkorozpočtový film, takže se není moc čemu divit, ale některé scény, působící divadelním až telenovelovým dojmem, jsou téměř do nebe volající. Na mysl mi například přichází scéna, kdy Makino vyběhne v noci na střechu školy a hledá Hanazawu. Ten v tu ránu vyleze zpoza rohu a neuvěřitelně toporným způsobem přejde k Makino. Celkově špatné herecké výkony a režie... Ale bylo zajímavé vidět mladou Uchidu Yuki a Taniharu Shōsukeho. Navíc "móda" roku 1995 mi přišla vtipná. Z pohledu současnosti působil styl F4 dost trapně. Co měla například znamenat ta Dómjódžiho odhalená hruď? To mělo vážně působit cool? Vypadal jako nějaký přihlouplý Sandokan. To mě přivádí k tomu, že bych si vážně někdy ráda přečetla mangu, i když je dost dlouhá. Jelikož začala být vydávaná v roce 1992, je samozřejmě hodně pravděpodobné, že ty módní kreace jsou tam podobné nebo dokonce stejné jako v tomto filmu. Osobně mi ale víc sedí atmosféra japonského dorama z roku 2005, i když to může být tím, že jsem ho viděla jako první. Mimochodem, oba japonští "Dómjódži" (tj. Matsumoto Jun a Tanihara Shōsuke) si nedávno společně zahráli v japonském seriálu Rakki Sebun (Lucky Seven), kdyby někoho zajímalo, jak v současnosti oba dva vypadají (no, MatsuJun se příliš nezměnil od roku 2005, zato Tanihara od roku 1995 docela ano :)) ~(1,8)~ ()