Policie začíná řešit vraždu uškrcené oběti. Při pátrání zjišťuje, že tento případ má něco společného s případem, který se udál před 14ti lety na lodi v docích. Do případu se znovu zaplete detektiv, který po dvou letech pátrání nedokázal ke starému případu na nic přijít, ale teď to vypadá, že by se mohl konečně dobrat k rozuzlení. (balone)

hanagi

Korejská romantika má svá specifika a své zastánce, ale i odpůrce. Já, která má s "romantikou" obecně problém, nejsem ta pravá, která by to měla hodnotit, ale stejně budu - všeho moc, emocí, slz, planých emotivních řečí, dlouhých uplakaných pohledů. Mistrně zvládnuté citové vydírání. Tohle se mě netýká a asi nikdy nebude! A Čajkovského Labutí jezero s tím nemá nic společného, tam totiž tu lásku, vášeň i zradu cítím, tam to prostě je! Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

Brandon

Film roku? Korejci jsou na tom ještě hůř než jsem si myslel. Krize pokračuje. Tuctová, přes dvě hodiny dlouhá krimoška. ()

Ceres

May to vystihla úplně přesně. Natahovaná nuda, která na mě zaútočila po pár minutách a ne a ne ji setřást. Trochu mě probrala část, kde havaruje BMW 745, ale pak zase skluz do šedi. Aby to vypadalo jako něco velkého, co stejně nepříjde a ten trapný konec tomu ještě nasadil korunu, dali tomu několikrát se opakující motiv nejslavnějšího ruského baletu, Labutí jezero od Čajkovského, takže OST není plný klasické hudby, jen na efekt je tam toto. Všichni se tu ale nechali skvěle napálit (nebo že by to bylo zaslepenost pro Son Ye-jin?) a sežrali to i s navijákem, teda kromě Korejců. Za mě 35 % a tak tak za 2. Tohle prostě Scarlet Letter nesahá ani po kotníky. ()

ghatos

Očekávání jsem měl vysoká. Po přečtení pár řádku, o čem to bude mi na mysl přišli lahůdky jako Suspect X nebo Oldboy. Současná asijská kinematografie dokáže vyprodukovat jedinečné kousky. V tomto případě se to nepovedlo. Samotný začátek je neuvěřitelně nepřehledný (to byl však úmysl), přehnaná vykonstruovanost se dala očekávat (ani to mi nevadilo), naneštěstí vše podstatné je brzy odhaleno a divák je svědkem pouze citových výlevů a traumat (ty jsou zručně natočené). Posledních 30 minut se táhne a kazí již tak nepříliš výrazný dojem. Není to úplná ztráta času, ale žádná hitpárada to taky není. Celkově jsou to průměrné 3 hvězdy. ()

Pedross800

Son Ye-jin je prostě v těch dramatických situacích dokonalá :) jeden z mých prvních korejských filmů a přiznám se, že jsem se při prvním shlédnutí ze začátku v tom trošku ztrácel, ty podobné jména a tváře a přelévání mezi minulostí a přítomností, dost náročné pro zelenáče :)) koment píši po druhé projekci, při které jsem si již vše užíval naplno a plnými doušky. Drama jak má být, dokonale gradovaný příběh, vykreslení hlavních postav, které vás nutí přemýšlet nad tím kdo je vlastně dobrý a kdo zlý, vynikající hudba, závěr který nemá chybu no a ta Ye-jin! ! :) Už by pomalu děvče mělo začat točit tak tři filmy a dva seriály za rok, bo jinak nevím na co se za chvíli budu dívat? :))) ()

Pecival

Přestože je příběh vzásadě triviální, je podán tak, že vyžaduje divákovu absolutní pozornost, jinak se může zvláště v první půli rychle ztratit. Proto je mi záhadou proč tvůrci odkryjí karty už zhruba v půlce filmu (kdy trochu vnímavějšímu divákovi musí dojít celá zápletka včetně motivu). Zbytek sice odhalí nějaké detaily, ale nic nového neukáže, což je při délce filmu špatné, navíc když člověk tak nějak tuší jak to asi dopadne (je to přecijen Korejský film). Ani k postavám asi moc sympatií cítit nebudete - zůstavá mi záhadou, proč by si ten bohatech chtěl vzít ženskou tak neuvěřitelně chladnou a odtažitou. Přes zmíněné výhrady jsem se velmi dobře bavil a jsem určitě spokojen. ()

Bernhardiner

Tenhle film má jedinou vadu na kráse, a sice, že zhruba do padesáté minuty jsem nedokázal rozlišit, co se děje před čtrnácti lety, a co se děje v současnosti a kdo je kdo. Zbytek filmu však nemůžu příliš kritizovat, protože jednoduše není co. Pokud si odmyslíme zmíněný neduh, vše je bezchybné. Od scénáře, který postavy opravdu nešetří. Nebudu tady spoilerovat, kolik postav odejde na věčnost, musím však podotknout, že zemřou i ti, které by hollywoodští tvůrci nejspíš ušetřili. Hutná atmosféra nenechává nikoho na pochybách, že za smrt ze scény ještě neodešla. Že má snímek poměrně dlouhou stopáž zde není kupodivu nijak na škodu. Herci jsou vynikající, Ye-jin Son opět proměnila svůj talent ve výborný výkon na scéně a Suk-kyu Han v roli detektiva též výborný. Zaujala mě i Min-jung Lee v roli soukromého detektiva. 90% ()

manonfire

Po půl hodině vypnuto. Ty pomlčky, co maj místo jmen i očí mi prostě přijdou, kulantně řečeno, velmi podobné a já zrovna neměl náladu přetáčet, abych se zorientoval v tom, kdo je podezřelý a kdo naopak ministr vnitra. Jako by mi ožralej slabikář vyblil do hlavy písmenkovou polívku. Fuj. ()

Anet21

⚪Taká klasická esencia kórejskej melódrámy, ktorá sa hrá na thriller a zároveň romantiku a ešte čosi viac. Ako tu už padlo, vrstiev to má viac ako Shrek, ale to je u kórejských filmov úplne bežné, rovnako ako to, že sa niekedy sám scenárista do týchto vrstiev zamotá a nevie, ako z nich von. Čiže potom je to viac žánrová melodráma ako krimi a podobne. Výpravou kórejský štandard, ale potešili úryvky klasických skladieb.⚪ ()

ZkuKol

Korejský příklad nápaditosti a šikovnosti vol. 2009. Poměrně odvážné míchání žánrů, hrátky s jejich klišé i s klasickými lokálními tématy. Park je další řemeslník na jedničku, o Ye-jin Son je škoda mluvit, prostě jí to zase sluší a zase hraje extraligu a Seok-gyu Han už má taky dost zářezů na pažbě, aby trefoval divákovi emoce levou zadní. Trošku už je ale vidět, že místní scénáristé jsou si vědomi jaký získali ohlas a pokoušejí se občas posunout dál silou. Konstrukt už je občas až moc umělý, hrdinové občas až moc vybavení, schopní a vševědoucí (paradoxně pak musí být hloupí, aby se děj pohnul dle pravidel konstruktu) a stopáž je přece jenom o 20 minut delší. Myslím, že se zde mělo věřit více námětu a zbytečně nezdobit uzly, protože atmosféra, motivy i hrdinové by to mohli vytánout i do pětihvězdičkového ranku. Nejasná vražda vykazuje spojitost se starým podobně nejasným případem, otvírá staré rány a na scénu vrací detektiva, kterému takřka zničila život... 80% ()

DavidS.

S typicky jihokorejskou precizností a filmařskou suverenitou odvyprávěný thriller, který je v jádru vlastně nešťastným a křehkým milostným příběhem...Snímek, který vyžaduje po celou dobu pozornost, vnímání náznaků, empatii a přemýšlivost...Dohráno do poslední minuty... ()

Seti

První půle je pro našince dost krutá, protože se ve změti korejských jmen často ztrácí, a proplétání časových linií rozhodně situaci nijak nezlepšuje. Po vyjasnění ústředních postav, souvislostí a časových vrstev se však před divákem rozvine poměrně působivá kriminálka, jež v závěrečné třetině nabere na intenzitě a vyjeví jednotlivé motivace v celé jejich osudovosti. White Night tak trpí především díky neúměrné stopáži, z které plyne jistá nevyváženost, a možná až přílišnému emočnímu útoku, který působí místy dost prvoplánově (oba tyto neduhy jsou u mě pro korejskou kinematografii tradiční, takže kdo s nimi nemá problém, tak si s klidem v srdci hvězdu přihodí). ()

klukluka

Zorientovat se v těch zástupech korejských herců, ve více časových rovinách, se špatnýma titulkama, kde holka najednou promluví jako kluk, kde je potřeba někoho najednou identifikovat podle jména- tohle už fakt nikdy ne. Minimálně hodinu jsem na to koukal, aniž bych tušil, o co tady gou. ()

Giggs

Zaujimavy film s prazvlaštnou ťaživou atmosferou, priťažlivym vizualom a s dokonale vyšperkovanymi zabermi, na ktorych si dali autori zaležať. A skvela a krasna Ye-jin ako bonus. Rozhodne stoji za pozornosť. ()

Strike

Celkem silné téma. Bohužel v první půli jsem se, asi jako dost lidí, ztrácel v tom kdo je kdo. V druhé půli, kdy se začalo vše vysvětlovat a zapadat do sebe, se bohužel začalo hrát celkem levně na emoce, vymýšlet zbytečnosti a hlavně z příběhu dělat něco většího než to je. To vše za doprovodu nádherné hudby z Labutího jezera, které se sem ale nehodí a absolutně jsem nechápal, proč zde byla použita. ()

Narciska

Ten druh filmu, ze kterého mrazí. Za snahou oslnit diváka se schovává řada chyb, říkám si, buď tak moc chtějí prodat nebo naopak, vytvořit perfektní umělecké dílo, ve kterém přezíravě ignorují diváka a skoro všechny vedlejší postavy. Ty, které jsou výraznější, snad jen jedna, zas mají jiné maskéry, jedni jak z reklamy, druhý jak po odběhnutí maratonu. Do toho minulost, suma sumarum velmi nevyvážený celek. Radši bych to byla neviděla, ale na to už je pozdě. ()

Automaniak

Další úžasný kousek. Do půlky filmu se budete ztrácet, ale potom všechno zapadá do jednoho úchvatného celku. Přidávám +1 hvězdu za ultra-výbornou hudbu. ()

haffen

Možno troška zbytočne natiahnuté, ale pri K-movies pochopiteľné, pretože tvorcovia vždy pracujú s filmom ako so sochou. Postupne, kúsok po kúsku vzniká finálne dielo, aby v závere ohúrilo svojím vzhľadom. Takto nejak si predstavujem kvalitný mysteriózny thriller prešpikovaný klasickou hudbou (Labutie jazero tomu dodalo iný rozmer), ktorý vás drží v napätí až do konca aj keď viete ako to asi skončí. Prd... do poslednej minúty sa niečo dialo a vždy prichádzali nové zvraty ktoré sa len nabaľovali na hlavnú kostru deja. Na začiatku záporáka nenávidíte, na konci s ním súcitíte. Skvelý film... Dávam 85%. ;) ()

Nijura

Hrozně se mi líbila symbolika, která zde byla užita a hudba a Ye-jin Son a tento výrok "When the sun is at its highest point the shadows disappear." ()