2012: Science or Superstition

Dokumentární

USA, 2009, 78 min

Adam Peters

Téměř výborný dokument na téma 2012; potěšila mě účast (egyptologa) Roberta Bauvala. :) ✔(13.9.2011)

Celkom slušne spracovaný dokument, ktorý sa nezaoberá mýtami Mayov, ale vedeckými faktami a porovnáva ich s Mayskov predpoveďov. Zaujímavé je hlavne to, že Mayovia sa naozaj trafily do dňa 21.12.2012 v ktorom nás čaká obrovská zmena, ale nieje isté aká, či zlá či dobrá. Vedecky sú potvrdené hrozby zo slnka a prepólovanie zemi vraj už začalo a to môže priniesť katastrofi po celej planéte. VIDENÉ 1x a vrele odporúčam si to pozrieť každému aby sa dostali do obrazu podľa vedeckých výpovedí a nie mýtov.(22.9.2011)

• VonHayek

Rádoby vyvážený "dokument" s příchutí newage agitky podložené" vědou bez důkazů". O nedokumentárnosti svědčí i velká jednostrannost názorů, přístupů a závěrů jednotlivých hostů. Snad jen Anthony Aveni mi přišel, že se na věc dívá okem vědce, který žádá důkazy a čísla a ne krásné pohádky... (Docela zajímavý mi též přijde fakt, že lidé dělají velmi reálné závěry z poznatků kultury, které nevadilo věřit na okřídlené hady a na to že první lidé byli zrozeni-uhněteni z kukuřičného těsta.:-) )(12.11.2009)

Tak podle mého názoru je toto dokument, který se opírá jen a pouze o fakta, z nichž nevyvozuje (ani jinde logické) domněnky a nikoho o ničem nepřesvědčuje. Ovšem co se příští rok stane, na to si musíme počkat :-)(11.4.2011)