Riskantní natáčení

• Česko Nebezpečí zblízka (více)
Nový Zéland, 2006, 12x21 min

Přírodopisné filmy patří k nejoblíbenějším součástem programu televizních stanic na celém světě. Produkce těchto snímků je ale finančně a časově náročná a od členů štábu vyžaduje mnoho trpělivosti, nadšení, fyzické zdatnosti a odvahy. "Ohroženým druhem" tohoto dokumentárního žánru jsou zvláště kameramané, kteří se v "první linii" přibližují ke zvířatům často až příliš blízko. Novozélandský cyklus je věnován právě jejich práci. Zdařilým způsobem konfrontuje záběry, které natočili, s jejich vlastními zážitky. Australana Petera Colemana stálo zpočátku nevinně vyhlížející natáčení slona afrického takřka život. V Arktidě Kanaďan Adam Ravetch jen taktak unikl lednímu medvědovi. A na auto, ze kterého natáčela Angličanka Sophie Darlingtronova, zaútočil bez varování buvol kaferský. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Těžká práce dokumentaristů a kameramanů zejména, bývá někdy pěkně nevděčná. Být kameramanem je nebezpečné a navíc za to mnohdy nesklidíte ani takové ohlasy. Celou dobu jsou za kamerou, divák o nich nic neví a když se náhodou stane nehoda a někdo umře, tak se řekne jen umřel "nějaký" kameraman. Já, jako nadšený fotograf amatér, co stojí taky věčně za oponou, si to beru velmi osobně. ()