Tactics

• USA Tactics
Animovaný / Drama / Komedie / Mysteriózní
Japonsko, (2004–2005), 10 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Sakura Kinošita (komiks), Kazuko Higašijama (komiks)

Hudba:

Kei Haneoka

Nana Mizuki, Kotono Micuiši, Mamiko Noto, Majumi Asano, Juri Amano, Marina Inoue, Sóičiró Hoši, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kóki Mijata, Tomoko Kawakami (více)

Epizody(25)

Zíza

Velmi poutavý příběh, kde se prolíná mytologie Japonska a samozřejmě neopominutelný prvek, přátelství. Na některých stránkách se můžete dočíst, že je to šónen-ai, ale nenechte se zmást, s tímto žánrem to nemá nic společného - pokud nepočítáme to, že je Kantarou vzat do náruče, když ho jeho okřídlený sluha Haruka "převáží". Jak už jsem zmiňovala, je zde mytologie a je zde jí opravdu hodně a přitom to není nijak rušivým elementem, pokud se chcete dozvědět více podrobností o různých hrách, zaříkávání či "mostrech", tak si to rozhodně pusťte. I hudba, leckdy tak trochu neviditelná, se mi líbila, protože se občas hrálo po staru. Jen je škoda, že to vlastně končí "zbytek si najděte v manze", což bych i ráda udělala, jenomže mám takový neblahý pocit, že se i do té zapráskané angličtiny přestala překládat... takže vlastně dostáváme takový polovičatý konec, se kterým se lze uspokojit, ale přitom víte, že kdyby anime pokračovalo, tak se vám dostane mnohem více vymýtačského nářezu :-) móii, celé jsem to shlédla najednou, takže si to mou pozornost udrželo, ačkoliv mě občas některá - především ta ženská část - z postav otravovala. Sečteno, podtrženo, lepší 3*. A proč za lepší 3*, když to vlastně vypadá, že mě to bavi-bavi-bavilo? Protože to neodpovědělo na mou otázku, kterou jsem si držela celé anime: "Od čeho má Kan-čan tu jizvu?", takže pokud budete čekat na tu samou odpověď, vezte, že se jí nedočkáte. ()