Černá komedie Ded na si Lolo je inspirována režisérovým zážitkem z dětství. Jde o příběh rodiny, která se po náhlé smrti patriarchy snaží dodržet všechna velmi komplexní pravidla tradičního pohřebního rituálu, řádně celý týden truchlit a vyrovnávat se s filipínskými pověrami. (MFF Cinema Mundi)

Bernhardiner

Já jsem se rozhodl, že na Filipínce budu hodný. Dědeček umřel a všichni předstírají strašný smutek. Navíc je třeba dodržet spoustu rituálů, jako peníze v rukou mrtvého apod. Vtipné situace se tu vyskytují, nejlepší z nich je asi neschopnost dostat rakev do domu. Bohužel řada věcí je zde však neuvěřitelně trapných a korunu tomu dává nejmladší dědův syn homosexuál. Pokud se budou všichni homosexuálové chovat takhle, tak všichni ostatní budou nuceni být homofobní. Navíc se najdou dost zvláštní logické chyby (dva lidi se hlasitě hádají, světlo svítí a dva lidi ve stejné místnosti spí nehnutě jako klády). Přehrávání herců připomíná herecké výkony v jihoamerických telenovelách. Nedá se však upřít režisérův nadhled při takových situacích jako je pohřeb, díky čemuž je to i přes mnoho neduhů stále celkem solidní film. 55% ()