When Night Falls

všechny plakáty
Nový Zéland, 2007, 80 min

ricci.s

Dve zdravotné sestry sú zatvorené v dome s pacientom a akonáhle sa zotmie, majú pocit, že nie sú úplne samé. Začína sa to nenápadným klopaním na dvere a končí bojom o prežitie. Toto ma ale nemohlo veľmi baviť, pretože ja mám radšej trochu "akčnejšie" horory. Skôr by som ho odporučil užívateľom, ktorým nevadia nekonečné konverzačky, neskutočne pomalé tempo a samozrejme zdĺhavé prechádzky po jednom baráku, pretože kým sa niečo začne diať, ostáva len pár minút do konca. Takže pre mňa nuda. Herečky pekné, atmosféra tam nejaká bola, hudba mi nevadila, ale ten nulový rozpočet to ťahal nadol. Najviac to bolo vidieť na amatérskom prevedení vrážd, a spomínaná scénka s mačkou bola teda naozaj na pousmiatie (alebo zaplakanie). ()

Freemind

Kdybych se dokázal opravdu soustředit jen na scénář, vcelku slušné herce a (doslova) 2 průlety hezkou novozélandskou krajinou, dám tomu tři. Bohužel mi to ale překrývají všechny ostatní průšvihy - je to prostě ultralaciná televizní produkce, a ta lacinost z toho přímo čiší. Kartonová maketa kočky, komicky zpackaný střih v akčních scénách, naprosto příšerné syntezátorové cello od začátku do konce. Klidně si to nechte ujít. ()