Projekt Alzheimer: Zázraky vědy

(TV film)
  • Česko Projekt Alzheimer: Síla vědy (festivalový název) (více)

Miliony lidí trpí Alzheimerovou chorobou, která má bolestný dopad i na jejich rodiny. Teď však, zdá se, svitla naděje. Dokument z produkce HBO diváky zavede do míst, kde se přední vědci a lékaři usilovně věnují výzkumu této nemoci.  Miliony lidí trpí Alzheimerovou chorobou, která má bolestný dopad i na jejich rodiny. Poté, co uplynulo více než století od chvíle, kdy německý patolog dr. Alois Alzheimer v roce 1906 našel postižená místa v mozku ženy, která zemřela ve věku 56 let na demenci, však výzkumy pokročily a zdá se, že pacientům konečně svitla naděje. Tento dokument z produkce HBO provede diváky laboratořemi a klinikami, kde působí pětadvacet vědců a lékařů, kteří se věnují výzkumu genetických i vnějších faktorů Alzheimerovy choroby ve snaze diagnostikovat ji v raném stádiu a také jí předcházet. Dokument se natáčel dva roky, většinu výzkumů podporuje National Institute of Aging v čele s ředitelem dr. Richardem Hodesem i další federální zdravotnické instituce USA. (oficiální text distributora)