Nieng Arp

Kam Chanty

Scénář:

Kam Chanty

Bernhardiner

Hrůza! Jestli mají všechny kambodžské filmy takovouhle kvalitu, tak potěš pánbůh. Aspoň, že si z toho umějí udělat legraci a na konec filmu dají nepovedené záběry (u komedií to jaksi dává smysl, ale tady?). Pravdou je, že tohle je jeden z prvních hororů, které jsem kdy viděl, ale tohle za horor může považovat snad jen pětileté dítě. Začnu dějem. Těhotné ženě zabijí nějací chlápci přítele a ji samotnou znásilní a zřejmě taky zabijou. Ale všimne si toho nějaká upíří babice a ovládne její tělo. Za 16 let přijede nějaká parta studentů, které upír postupně likviduje. Nejzajímavější je na filmu vyobrazení procesu, kdy se od těla té upírky odpojí hlava propojená se srdcem a následně poletuje vzduchem. Celé to dohromady samozřejmě nedává moc smyslu a pochopitelně nakonec nějací chrabří muži probodnou jak ženu posedlou upírem, tak i upíří babici. Herci se možná celkem snaží, ale vůbec neumějí hrát, takže jejich předstírání obrovského strachu vypadá ve výsledku velmi úsměvně. Trochu mně ti lidé před kamerou připomínali herce z latinskoamerických telenovel. Hudba je taky velmi kvalitní - je to jakýsi mix pornohudby, romantické muziky, hudby z nějakého starého televizního cestopisu a country (do hororu velmi vhodné). Na závěr můžu říct, že u tohohle výtvoru jsem se nebál ani vteřinu. Ten matroš, který tvůrci brali, bych opravdu chtěl mít. :-) 10% ()