Fuga scabrosamente pericolosa

• USA Erotic Escape (více)
všechny plakáty

Útěk politického vězně před zákonem se změní na erotikou prosycené dobrodružství, když s sebou vezme nádhernou rukojmí - dceru bohatého velkostatkáře, jejíž sexuální apetit nezná mezí. Když pár později prchá pralesem, živočišné pudy jej přivedou k vytvoření vášnivého a přesto velice proměnlivého pouta. (Karlos80)

Karlos80

Docela příjemné překvapení tenhleten prakticky neznámý "rape & revenge" flick. Film je Italsko/Kolumbijské koprodukce, ale celé se to odehrávalo v Columbii, tamější příroda by se dala označit jedním slovem - "extrém", kdy dovede být úžasná, ale na druhou stranu také pěkně nehostinná a drsná. Vůbec celý film mi trochu připomínal staré dobré grindhouse filmy, přes svou špinavost, syrovost a drsnost, navíc našlo se tu skutečně i pár velmi dobrých okamžiků překvapení. Děj je jednoduchý - kdy se primárně zabývá i tzv "Stockholmským syndromem" mezi únoscem a unesenou. SPOILER; Politický vězeň utíká ze zajateckého tábora, kde je nuceně nasazen k vykonávání tvrdých prací v džungli, poté končí v nějakém městečku kde si vyhlídne krásnou dceru vysoce postaveného úředníka (která se akorát vdávala) a tu unáší. Dívku si bere jako svou rukojmí a pak s ní nadobro mizí s dohledu pronásledovatelů neznámo kam, celou tu dlouho cestu ji různě psychicky ponižuje, vyhrožuje, bije a opakovaně znásilňuje, párkrát to dokonce vypadá že se to holce snad dokonce líbí, ale ve skutečnosti tomu tak není (dívka vyvolává jen falešný pocit - dojem lásky), a ve skutečnosti přes tvrdou nenávist nemyslí na nic jiného než na vhodný okamžik kdy se bude moc pomstít, ten přichází docela nečekaně.. KONEC SPOILERU. Ta neuvěřitelně dlouhá a strastiplná cesta je opravdu hustá, vše co zde herci museli podstopit a tedy i vydržet je opravdu obdivuhodné, na obrazovce ty dva jakžtakž při životě (kdy jim pomalu docházeli potraviny a voda) udržovala vzájemná pospolitost, tělesné impulsy a instinkty, jinak se to nazvat snad ani nedalo. Odplata je asi to nejlepší tady, mistrně povedená a promyslená věc-holt chytrá a velmi rafinovaná ženská, která si je velmi dobře vědoma svých předností a dokonale je umí využít i v takto pro ní nepříjemné a kritické situaci, něco podobného jsem vůbec nečekal. Sexy herečka Vallone (dcera známého herce Rolfa Valloneho) je tady skutečně pastvou pro oči, a to i přes fakt že ve filmu je neustále rozcuchaná, špinavá a opakovaně vystavována fyzickému násilí. Jde jednoznačně o její nejlepší film a herecký výkon vůbec. Rodrigo Obregón na druhé straně toho svého pošuka zahrál také velmi dobře. Doporučeno nejen milovníkům okrajových kousku a "rape and revenge" filmů z jiné země než z USA. ()